Uwaga! To oszuści. Na pomoc z ich strony nie licz

  • 13.08.2021, 10:10 (aktualizacja 13.08.2021, 10:47)
  • Janusz Grajcar
Uwaga! To oszuści. Na pomoc z ich strony nie licz Obraz pasja1000 z Pixabay Zdjęcie ilustracyjne.
Przed dwójką podejrzanie zachowujących się ludzi, która odwiedza domy, ostrzega burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski.

W informacje na swoim profilu fejsbukowym pisze, że na terenie Woli Brzosteckiej pojawiły się w czwartek 12 sierpnia osoby, które podszywają się pod pracowników opieki społecznej.

Dodaje, że wyglądają bardzo wiarygodnie - pan w wieku około 70 lat i pani w wieku około 45 lat, są elokwentni i wyglądający bardzo wiarygodnie. Oferują pomoc covidową dla osób starszych. Dysponują danymi osobowymi.

- Proszę wszystkich o szczególną uwagę i ewentualne powiadomienie rodziców. Poinformowano już policję, ale każda kolejna wiadomość może okazać się bardzo ważna. Zwracam się zatem z prośbą o współpracę z Komisariatem Policji w Brzostku - apeluje burmistrz Wojciech Staniszewski.

W piątek rano o tym zdarzeniu policję poinformowała kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzostku Katarzyna Jędrzejowska. Poleciła też wszystkim opiekunkom środowiskowym, by ostrzegli swoich podopiecznych, wśród których wiele jest osób starszych i samotnych.

To ostrzeżenie powinni też mieć na uwadze mieszkańcy innych gmin w powiecie dębickim. Oszuści mogą się przemieszczać i każdego następnego dnia zmieniać teren działania.

Czytaj także: Nie chcesz kłopotów, poinformuj ZUS, gdzie spędzisz chorobowe

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe