FAME MMA 11: Piotr Szeliga ponownie wejdzie do oktagonu

 • 18.08.2021, 22:02 (aktualizacja 18.08.2021, 23:33)
 • Tomasz Ratuszniak
FAME MMA 11: Piotr Szeliga ponownie wejdzie do oktagonu fot. FAME MMA
Tym razem przeciwnikiem Szeliego będzie debiutujący w tej formule Krzysztof Ferenc, znany również jako Wujaszek Fericze, który szerszej publiczności dał się poznać jako prowadzący program Kanapowcy w telewizji TTV.

Krzysztof Ferenc jest również byłym kulturystą, trenerem personalnym i ambasadorem Olimp Sport Nutrition. W serwisie YouTube prowadzi program Jazda z wujaszkiem, w którym rozmawia ze znanymi osobami, nie tylko ze świata sportu. Gościem jednego z odcinków był właśnie Piotr Szeliga i jak się okazuje, to właśnie było przyczynkiem do ich walki w FAME MMA.

- Wujaszek zaprosił mnie na swój wywiad więc normalnie pojechaliśmy, zrobiliśmy wywiad i pod koniec wywiadu powiedziałem mu tak: ty mordo choć cię wkręcimy do fejmu zawalczysz z kimś, coś tam, wiesz... nie? A na drugi dzień dostaję telefon czy bym nie chciał zawalczyć na fejmie. Na dziesiątce. A ja mówię: no dobra, ale z kim? A oni mówią: no z tym twoim ziomeczkiem. A ja mówię: z jakim ziomeczkiem? No jak to z jakim? Niedawno z nim wywiad robiłeś. A ja mówię: z Wujaszkiem Fericze? A goście: nooo... A ja zdziwiłem się, bo to takie dziwne uczucie jak musisz walczyć z kimś, z kim przed chwilą biłeś pionę. Wiesz o co chodzi? Takie dziwne uczucie po prostu. Ale mówię: dobra, spoko - tłumaczył Piotr Szeliga podczas konferencji zapowiadającej jedenastą edycję FAME MMA. 

Były hokeista i zawodnik UKH Dębica ma na swoim koncie dwie walki w formule MMA. Debiutował w czerwcu ubiegłego roku na gali FEN 28, gdzie zmierzył się z Krystianem Pudzianowskim. Choć nie był w tej walce faworytem to wygrał ją. Po ciężkich wymianach w pierwszej rundzie i drugiej, w której obaj walczyli już bez prądu, do trzeciej wstał tylko Piotr Szeliga, który zwyciężył przez techniczny nokaut.

To dało tylko wiatru w żagle pochodzącemu z Dębicy zawodnikowi i zaowocowało zaproszeniem go do FAME MMA. W listopadzie 2020 roku na ósmej gali tej federacji wszedł do oktagonu z Piotrem Bestią Piechowiakiem, który miał już na swoim koncie wygraną z Marcinem Najmanem. Ta walka nie poszła po myśli Szeliego. Nie dość, że to Bestia dominował w dwóch pierwszych rundach, to w trzeciej zastosował duszenie zza pleców, czym zmusił Szeligę do poddania się. Ten, choć uznał wyższość Piechowiaka, to swoją porażkę tłumaczył zatruciem kroplówką, którą przyjął przed walką. 

2 października Piotr Szeliga będzie miał okazję poprawić swój rekord. Pomiędzy nim a Krzysztofem Ferencem nie mia złej krwi, więc walka, jak zapowiada Szeli, ma mieć wymiar czysto sportowy. 

Tego wieczoru walczyć będą również:

 • Krystian "Krycha" Wilczak vs Aleksandr "Sasha" Muzheiko
 • Karolina "Way of Blonde" Brzuszczyńska vs Patrycja Wieja
 • Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula
 • Filip "Filipek" Marcinek vs Amadeusz "Ferrari" Roślik
 • Norbert "Smolasty" Smoliński vs Piotr "MiłyPan" Kołaczyński
 • Michał "Boxdel" Baron vs Maksym "Maksymalnie" Ziółkowski
 • Piotr "Popo" Węgrzyn vs Mikołaj "Mixer" Magdziarz
 • Sylwester Wardęga vs Wojciech "OjWojtek" Przeździecki
 • Borys "The Tasmanian Devil" Mańkowski vs Norman "Stormin" Parke

Przeczytaj również: Na górski szlak, do muzeum albo do parku rozrywki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe