Obława na Jacka Jaworka w Jodłowej. Kogo wczoraj zatrzymała policja?

  • 21.08.2021, 10:01 (aktualizacja 21.08.2021, 10:39)
  • Grzegorz Król
Obława na Jacka Jaworka w Jodłowej. Kogo wczoraj zatrzymała policja?
- Czy wiecie coś na temat poszukiwań tego mordercy spod Częstochowy, które prowadzi policja w gminie Jodłowa - takie pytanie otrzymaliśmy wczoraj około godziny 21.

Mowa o Jacku Jaworku, który od przeszło miesiąca jest poszukiwany w związku z podejrzeniem o potrójne morderstwo. Mężczyzna według śledczych odpowiedzialny jest o zabicie w miejscowości Borowce swojego brata, jego żony i ich 17-letniego syna.

- Poszukiwania prowadzone są w okolicach wysypiska śmieci w Jodłowej, tam stoi kilku niezamieszkałych budynków - poinformował nas mieszkaniec Jodłowej, który prosi o anonimowość.

Tuż po godzinie 22 akcja została zakończona, a według relacji mieszkańca policja przeszukała jeden z budynków. Kiedy w nim nic nie znaleźli udali się do kolejnego. To pod nim zauważyli dwóch mężczyzn. Obaj zostali skuci kajdankami i zatrzymani. Niestety wczoraj nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Dzisiaj z kolei zostaliśmy odesłani do zespołu prasowego KWP w Katowicach, bo to oni prowadzili wczorajsze działania na terenie gminy Jodłowa. Skontaktowaliśmy się z kom. Magdaleną Wiśniewską z Katowic.

- Proszę przesłać zapytanie do nas na maila i postaramy się odpowiedzieć. Oczywiście, jeśli będziemy mogli udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat - powiedziała kom. Magdalena Wiśniewska, dodając że nie potwierdza jednak, by doszło do zatrzymania Jacka Jaworka. 

A mieszkańcy Jodłowej nie mówią dzisiaj o niczym innym, jak o tym, co w ich wsi wydarzyło się wczoraj. Nasz informator wspomina o dwóch samochodach antyterrorystów, dronach, kamerach na podczerwień. I wyjaśnia, że dzisiaj już wiadomo, że do zatrzymania mordercy faktycznie nie doszło.

- Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, ale okazało się, że jeden to mieszkaniec naszej gminy, który znalazł sobie jakiegoś sponsora i razem raczyli się alkoholem. Obaj po dokładnym sprawdzeniu zostali wypuszczeni. Z tego, co do mnie dotarło, to jeden z zatrzymanych faktycznie był podobny do tego zabójcy. Wiadomo też, że przeszukany przez policję budynek, to domek letniskowy, którego właścicielami są mieszkańcy Katowic. W trakcie przeszukania doszło do uszkodzenia mienia i spisany jest już protokół zniszczeń powstałych podczas interwencji - mówi nasz rozmówca.

To nie pierwszy sygnał o Jacku Jaworku, który policja otrzymała od mieszkańców Podkarpacia. W niedzielę 15 sierpnia mężczyzna miał być widziany w lesie w okolicach Zagorzyc (gmina Sędziszów Małopolski). Mimo szeroko zakrojonej akcji nie udało się tego potwierdzić. Wcześniej Jaworek poszukiwany był w okolicach Jeziora Tarnobrzeskiego. Policja zapewnia, że każdy sygnał w jego sprawie jest sprawdzany. I przypomina, że mężczyzna najprawdopodobniej posiada przy sobie broń i może być niebezpieczny.

Czytaj także: Gasili ciężarówkę, kiedy samochód osobowy uderzył w nasyp - zdjęcia

Grzegorz Król

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe