W Jodłowej podziękowali za plony - zdjęcia + wideo

  • 22.08.2021, 21:20 (aktualizacja 22.08.2021, 21:50)
  • Grzegorz Król
W Jodłowej podziękowali za plony - zdjęcia + wideo
Od mszy w sanktuarium w Jodłowej rozpoczęły się dożynki gminne. Po niej uczestnicy przeszli na boisko przy Liceum Ogólnokształcącym w Jodłowej, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Jak nakazuje dożynkowa tradycja każe sołectwo z gminy przygotowało wieniec dożynkowy. Upieczony został również chleb z tegorocznych zbóż, który starostowie dożynek przekazali wójtowi Janowi Janidze. Na scenie, praktycznie bez przerwy przygrywała kapela Jodłowianie, a mieszkańcy gminy i przybyli goście próbowali tego, co przygotowały panie z kół gospodyń i stowarzyszeń. A jak to z nimi bywa - było co próbować. Przygotowano wiele atrakcji także dla najmłodszych. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście dmuchańce.

W trakcie dożynek odbyły się Potyczki Sołeckie, w których udział wzięły reprezentacje czterech z pięciu wsi gminy Jodłowa. Jednym szło lepiej, innym trochę gorzej, ale liczyła się przede wszystkim świetna zabawa. Zawodnicy mieli m.in. do pokonania slalom z łopatą w rękach, na której leżała główka kapusty. Jednym z zadań było również napełnienie butelki wodą, czy poszukiwania monet w ziarnach pszenicy. Zawody w pewnym momencie zostały przerwane, a na scenie pojawił się wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który przyjechał do Jodłowej, by poinformować, że Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości przyznane zostało dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł. Czek odebrał wójt Janiga, a następnie przekazał go prezesowi strażaków ochotników w Jodłowej Janowi Kapłonowi.

Około godz. 19 rozpoczęła się biesiada dożynkowa z zespołem Revers-e, a po nich na scenę weszła gwiazda imprezy - zespół Baciary. Rozlosowane zostały również upominki wśród osób, które wzięły udział w akcji #SzczepimySię. W przychodni GK-Med, pomiędzy godz. 16, a 19 można było przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson lub dwudawkowego Pfeizera. Chętnych nie brakowało.

Czytaj także: Takie podwieczorki tylko w Dzwonowej - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wstyd
Wstyd 26.08.2021, 05:51
A na PiS telewizję 2 miliardy, aby lud pracujący był zindoktrynowany, a prezio mógł pokazać nową "żonę".
??
?? 24.08.2021, 21:29
Bardzo ciężka praca na roli. I pytanie do pana posła : Dlaczego rolnicy strajkują? Przecież wszystko rząd PiS im zapewnił.W TVP tak mówili.
lib
lib 23.08.2021, 11:46
Wstyd. Gdyby Minister dał 20 tysiaków z własnej kieszeni to warto
przyjechać, ale z dotacji ministerstwa to jest parodia. W Warszawce
takie pieniądze to na kolację. BRAWO
Tak
Tak 25.08.2021, 18:09
Ten minister zawsze rozdaje nie swoje pieniądze, tylko nasze. Tak było w Rzeszowie.

Pozostałe