Lista pozycji będzie się powiększać

  • 23.08.2021, 08:20
  • Tomasz Ratuszniak
Lista pozycji będzie się powiększać fot. ECPIP.
W Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci można już kupić książki.

Do tej pory osoby chcące nabyć tam jakąkolwiek publikację dotyczącą tego miejsca odchodziły z kwitkiem. W końcu jednak udało się dopełnić formalności i można tam zaopatrzyć się w fachową literaturę. Na razie lista pozycji nie jest jeszcze zbyt duża, ale jak zapewniają pracownicy ekspozycji, z czasem będzie się powiększać.

Obecnie kupić tam można takie publikacje jak: Góra Śmierci, Poligon SS i hitlerowski obóz pracy przymusowej w Pustkowie - Agnieszki Kruszyńskiej-Idzior, Armia Karpaty w wojnie 1939 r. - Ryszarda Daleckiego, Po tak wielu pozostało tak niewiele, Żydzi w Podkarpackiem - Jerzego Majki, a także Generał Władysław Sikorski, Generał Zając, legionista, lotnik, naukowiec, Brygada Motorowa płk. Maczka, 10 Brygada Kawalerii 1937- 1939 i Generał Kazimierz Dworak, współpracownik generała Maczka, organizator jednostek pancerno-motorowych - tego samego autora.
Na liście są też: Żołnierze Wyklęci, Z dziejów partyzantki antykomunistycznej w powiecie przeworskim w latach 1944–1956 - Ireny Kozimali, Ucieczka z Sybiru, Z miłości do dziecka - Władysławy Pawłowskiej, Wyszomory i inne bieszczadzkie stwory - Joli Jareckiej, Beskid bez kitu - Marii Strzeleckiej i Cichy memoriał - Akradiusza Andriejkowa.

Przeczytaj również: Pamięci społeczników, którzy już odeszli

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 23.08.2021, 20:51
Miałby ktoś do sprzedania książkę "Prawdy Igloopolu"? Ewentualnie gdzie mogę kupić?

Pozostałe