Ruch to zdrowie

  • 31.08.2021, 00:00
  • Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Ruch to zdrowie
Ruch i aktywność fizyczna pomagają w profilaktyce chorób nowotworowych, zwłaszcza jeśli są podejmowane systematycznie. Jak dowodzą badania, regularne ćwiczenia (nawet przez 20-30 minut dziennie) zapobiegają pojawieniu się wielu chorób związanych z nadwagą i otyłością. A takie przypadłości są drugim (zaraz po paleniu papierosów) najważniejszym czynnikiem zwiększającym ryzyko występowania chorób nowotworowych. Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko nowotworu, a regularne ćwiczenia mogą uchronić nas przed rakiem. Planując długie życie, nie można o tym zapominać, gdyż każda aktywność fizyczna jest ważna.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bezruch
bezruch 13.09.2021, 12:22
I hodujmy bandziochy oraz podgardla.
szkoda
szkoda 02.09.2021, 10:49
Ruch to zdrowie, ale nie w regionie dębickim- jednym z najbardziej zanieczyszczonych regionów całej Europy. Gdy nie wieje, przez blisko pół roku normy pyłów zawieszonych są przekroczone nawet kilkunastokrotnie! Ludzie biegają wzdłuż obwodnicy, w towarzystwie starych gratów, fundując sobie astmę i nowotwory, koło domów palących śmieci, i wyrzucających toksyny przez kominy, a na widok nielicznych ludzi w maseczkach antysmogowych pukają się w czoło, bo przecież smog to jakieś zachodnie ustrojstwo.
ja
ja 31.08.2021, 13:08
Dlatego zabrońmy biegania i innej aktywności na świeżym powietrzu, załóżmy maski i wdychajmy swoje wyziewy, itd. itp :)

Pozostałe