Przed komisję wojskową wzywają rocznik 2002

  • 30.08.2021, 14:43 (aktualizacja 30.08.2021, 14:57)
  • Janusz Grajcar
Przed komisję wojskową wzywają rocznik 2002
Miała zacząć się w marcu, później po maturach, a wystartuje wraz z nowym rokiem szkolnym.

Mowa o kwalifikacji wojskowej, która z powodu pandemii koronawirusa była przesuwana w czasie dwukrotnie. W powiecie dębickim rozpocznie się 6 września, a jako pierwsi zgłosić będą się musieli młodzi mężczyźni z gminy Czarna.

Do stawienia się przed powiatową komisją lekarską wzywani są urodzeni w 2002 r. Zawiadomienia o konieczności wybrania się na ul. Cmentarną 1 w Dębicy dostaną też urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie mają jeszcze ustalonej kategorii wojskowej.

Przed komisją staną również kobiety urodzone w latach 1997-2002. Chodzi o te, które mają kwalifikacje przydatne do służby lub obecnie pobierają naukę w celu ich uzyskania: w tym roku kończą naukę na uczelniach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych.

Do urzędów gmin w całym powiecie trafiła już informacja, w jakich terminach ich mieszkańcy mają stawić się przed komisją. To one odpowiedzialne są za wysłanie wezwań.

Jako pierwsi w dniach od 6 do 8 września zgłaszać się będą mężczyźni z gminy Czarna. Od 9 do 13 września do Dębicy przyjechać będą musieli ich rówieśnicy z gminy Żyraków. Później przyjdzie kolej na gminę Pilzno, dla niej zarezerwowane są dni od 14 do 20 września.

Najdłużej, bo od 21 września do 7 października, prowadzona będzie kwalifikacja dla mieszkańców Dębicy. Od 8 do 22 października zgłaszać się będą wezwani z gminy Dębica, zaś od 25 do 29 października z gminy Brzostek. Kolejkę wśród mężczyzn zakończą 2-3 listopada ci z gminy Jodłowa. Dzień później zaś stawią się panie.

Czytaj także: W środę rozpoczęcie roku. Będą kontrole pod szkołami

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe