Stypendia sportowe: to oni zdobywają medale

 • 01.09.2021, 22:28 (aktualizacja 01.09.2021, 22:41)
 • Tomasz Ratuszniak
Stypendia sportowe: to oni zdobywają medale fot. Urząd Miejski w Dębicy.
W tym roku komisja stypendialna wskazała 10 młodych sportowców, którzy będą otrzymywać stypendia za wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Poniżej lista tegorocznych stypendystów:

 • Julia Augustyn - przynależność klubowa UKS Kung Fu Tarnów, dyscyplina Karate Kung-Fu, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Powołana do kadry zawodników Polskiego Związku Wushu, 2 razy zastała V-ce Mistrzynią Świata kung-fu, Mistrzyni Europy, Wielokrotna Mistrzyni Polski.
 • Gabriel Blezień - bokser UKS „Morsy”, student AWF Rzeszowie. Jest medalistą Mistrzostw Polski, zwycięzcą wielu Turniejów Międzynarodowych i Krajowych powołany do Kadry Polski.
 • Oliwier Baniak -  z DAP Dębica, uczeń SP nr 9 w Dębicy. Powołany do kadry piłki nożnej przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie, I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Rzeszowie  w Lekkiej Atletyce dyscyplina trójbój lekkoatletyczny, II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Rzeszów  w Lekkiej Atletyce- skok w dal.
 • Jakub Bolek - przynależność klubowa Automobil Stomil w Dębicy, dyscyplina Trial Motocyklowy, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Dębicy. Zajął m.in. III miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski  Super Enduro – Rzgów 2020 r., IV miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski  Super Enduro – Rzgów 2020 r.
 • Martyna Gajda - przynależność klubowa Uczniowski Klub Pływacki BOBRY Dębica, uczennica SP nr 5 w Dębicy. Zajęła I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Staszów 2020 na dystansie 100 m stylem dowolnym, II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Staszów 2020 na dystansie 100 m stylem dowolnym.
 • Antoni Horodyński - przynależność klubowa Uczniowski Klub Pływacki „GRYF” Dębica, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Zajął III miejsce w Memoriale Henryka Kosakowskiego Lublin 2020 na dystansie 400 m stylem dowolnym w kat. wiekowej Junior Młodszy, III miejsce w Memoriale Henryka Kosakowskiego Lublin 2020 na dystansie 200 m stylem dowolnym w kat. Wiekowej Junior Młodszy, I miejsce w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego  w pływaniu Sanok 2020 na dystansie 200 m, II miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Ostrówiec Świętokrzyski na dystansie 400 m stylem dowolnym.
 • Radosław Panek - przynależność klubowa AKS Rzeszów, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. W sezonie 2019/2020 wraz z drużyną zajął pierwsze miejsce w wojewódzkich rozgrywkach będących eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Rzeszowie oraz pierwsze miejsce w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który odbył się w Poznaniu tym samym drużyna Radka uzyskała awans do zawodów finałowych w których brało udział 8 najlepszych zespołów kraju.
 • Emilia Skrzek - przynależność klubowa UKS „Orbitek” Straszęcin w dyscyplinie (badminton), uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Zajęła II miejsce -srebrny medal w grze mieszanej w indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (U-15) w badmintonie  Bieruń 2020 r., III miejsce w grze podwójnej dziewcząt w indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (U-15) w badmintonie  Bieruń 2020 r., I miejsce w grze podwójnej dziewcząt – otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych (17) w badmintonie Sianów 2020 r., III miejsce brązowy medal w grze podwójnej dziewcząt – Gand Prix Juniorów (19) w badmintonie Warszawa 2020 r.
 • Gabriela Szczudło - przynależność klubowa Uczniowski Klub Pływacki „GRYF” Dębica, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Zajęła IV miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Ostrowiec Świętokrzyski 2019 na dystansie 50 m stylem dowolnym, V miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Łódź 2020 na dystansie 100 m stylem dowolnym, powołany do kadry piłki nożnej przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie, I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Rzeszowie  w Lekkiej Atletyce dyscyplina trójbój lekkoatletyczny.
 • Lena Radomska - przynależność klubowa Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego w Dębicy, uczennica SP nr 6 w Dębicy. Zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym (Kraków 2020), III miejsce w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym w kategorii Kate- Indywidualne Lublin 2020 r., III miejsce w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym w kategorii  Kumite-Lublin 2020 r.

Przeczytaj również:
Stypendia artystyczne: dla 6 dziewczyn i Jakuba Czapli
Stypendia naukowe: Wiktoria Zaborowska miała średnią 6,0

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe