Dni Sztuki powracają ze spektaklem i misterium

  • 10.09.2021, 08:55
  • Tomasz Ratuszniak
Dni Sztuki powracają ze spektaklem i misterium Jan Michalak i Dorota Helbin na scenie. fot. Radosław Pietraga
Będzie to już 23. edycja tej imprezy, organizowanej przez agencję Aplauz.

- W zeszłym roku zagraliśmy tylko w Krośnie, w Dębicy przeszkodziła nam pandemia. W tym roku mamy nadzieję, że już nic nam nie przeszkodzi - mówi Jan Michalak, dyrektor artystyczny Dni Sztuki.

Rozpoczną się w piątek 8 października w Domu Kultury Mors spektaklem teatralno-muzycznym zatytułowanym: Smak życia... smak miłości.

Wystąpią w nim: Dorota Helbin, krakowska śpiewaczka występująca z powodzeniem na wielu scenach w Polsce i za granicą, dębicki bas - baryton Jan Michalak oraz młodzi śpiewacy, soliści Opery Krakowskiej - Paula Maciołek - sopran i Jarosław Bielecki - tenor.

Śpiewakom towarzyszyć będzie kameralny zespół muzyków Filharmonii Podkarpackiej Team For Voices pod dyrekcją Janusza Tomeckiego, którego dziełem są nowe aranżacje do wszystkich utworów muzycznych w tym spektaklu.

Za scenariusz i dobór utworów odpowiedzialny jest Jan Michalak, za teksty literackie i reżyserię Ewa Korczyńska.

W programie koncertu znajdą się m.in. standardy muzyki rozrywkowej i musicalowej takich autorów jak: Webber, Mancini, Loewe, czy Almovan.

O ile pierwsze wydarzenie Dni Sztuki odbędzie się w Morsie, o tyle drugie - w niedzielę 10 października, już w Domu Kultury Śnieżka.

- Ten spektakl to forma muzycznego wyciszenia, zadumy i odpoczynku dla wzburzonych myśli, w czasie kiedy ludzie rzadziej ze sobą spokojnie rozmawiają, a częściej na siebie pokrzykują - twierdzi Jan Michalak, który jest autorem scenariusza i reżyserem Misterium Serca i Ducha.

Złożą się na niego filozoficzne teksty Twardowskiego, Herberta i Branstattera oraz muzyka Bacha, Mozarta, Haendla, Belliniego, Kilara i Świdra. Usłyszeć będzie można ich najsłynniejsze dzieła na głosy solowe i chór mieszany.

Na scenie zobaczyć będzie można Beatę Kraskę-Kosiarę, sopranistkę, śpiewaczkę polskich scen operowych, Jana Michalaka, Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy, Wiktorię Cieślę - skrzypce i Lenę Goleń - organy. W rolę narratora wcieli się Jakub Bulzak.

Bilety na oba wydarzenia kupić można w DK Mors. Na piątkowy spektakl w Morsie kosztują 35 zł, na niedzielny w Śnieżce - 30 zł.

Przeczytaj również: Dom na podgórzu zobaczysz przy Ratuszowej 4

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe