Dokucza Ci wada wzroku? Problem rozwiąże laserowa korekcja wzroku

  • 10.09.2021, 09:23
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Dokucza Ci wada wzroku? Problem rozwiąże laserowa korekcja wzroku
Wady wzroku dotykają coraz większą część społeczeństwa. Uniemożliwiają realizację pasji i zawodowych celów, a przede wszystkim w znacznym stopniu wpływają na komfort życia. Chcąc poprawić jakość widzenia, zazwyczaj stosuje się okulary lub soczewki. Niestety te metody nie pozwalają wyeliminować wad wzroku, a jedynie je skorygować. Istnieją jednak i takie sposoby, które umożliwiają całkowite ich wyleczenie. Jedną z nich jest bezpieczna, szybka i bardzo skuteczna laserowa korekcja wzroku.

Najczęstsze wady wzroku i ich leczenie

Statystyki mówią same za siebie. Szacuje się, że już co czwarta osoba dorosła ma kłopoty z czytaniem, a blisko 1/3 naszego społeczeństwa nigdy nie była u okulisty. Postęp technologiczny oraz czynniki środowiskowe sprawiają, że z roku na rok liczba osób dotkniętych wadami wzroku wzrasta. Do najczęstszych z nich należą:

- Krótkowzroczność – w której promienie świetlne padają przed siatkówką oka, co zniekształca obraz widziany w oddali.

- Nadwzroczność, inaczej zwaną dalekowzrocznością – promienie świetlne skupiane są za siatkówką oka. Sprawia to, że obiekty widziane z bliska są zamazane.

- Astygmatyzm – promienie świetlne padają w różnych punktach, co spowodowane jest nieregularną krzywizną siatkówki lub rogówki. Powoduje to problemy z ostrością widzenia zarówno z bliska, jak i daleka.

- Starczowzroczność – utrata zdolności akomodacji oka, co zmniejsza ostrość widzenia z bliska. Dzieje się tak z powodu braku elastyczności siatkówki. Wada ta pojawia się między 40-45 rokiem życia.

 

Myślisz o laserowej korekcji wzroku? Zgłoś się do Centrum Medycznego MAVIT

Noszenie okularów lub soczewek jest dla Ciebie uciążliwe? Skorzystaj z nowoczesnej metody leczenia, jaką jest laserowa korekcja wzroku w Centrum Medycznym MAVIT. Polega ona na zmianie kształtu rogówki w taki sposób, aby załamywane przez nią promienie świetlne właściwie padały na siatkówkę i tworzyły wyraźny obraz. Zabieg ten umożliwia całkowite usunięcie wady, a nie tylko jej skorygowanie. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Laserowa korekcja wzroku w Centrum Medycznym MAVIT przeprowadzana jest wyłącznie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i sprzętu najnowszej generacji. Daje to większy zakres operowanych wad. Metody korekcji wzroku dedykowane są nie tylko osobom, które zmagają się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością lub astygmatyzmem. Skierowane są również do osób, które cierpią na starczowzroczność. Laserowa korekcja wzroku jest w pełni bezpieczna, mało inwazyjna i wymaga krótkiej rekonwalescencji.

Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest ukończenie co najmniej 20 lat. Ponadto wada wzroku musi być stabilna, tzn. w ciągu ostatniego roku przed jego wykonaniem nie może ulec znaczącym zmianom. Kwalifikacją do zabiegu jest również brak innych przeciwwskazań medycznych.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe