Uwaga na jajka z Biedronki. Mogą mieć salmonellę

  • 10.09.2021, 11:55
  • Tomasz Ratuszniak
Uwaga na jajka z Biedronki. Mogą mieć salmonellę fot. Główny Inspektorat Sanitarny.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem jajek dostępnych w sieci sklepów Biedronka. Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła w nich obecność pałeczek Salmonella Enteritidis. Spożycie tych jajek bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

GIS informuje, ze chodzi o Jaja świeże L Moja Kurka o numerze partii: 17/09/2021 PSK 98 (kod na skorupkach jaj: 3PL30211306). Ich producentem jest Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Dariusza Augustyniaka (ul. Wiejska 55, 62-060 Stęszew Będlewo, Zakład Pakowania Jaj Zaparcin PL30215904WE), a dystrybutorem firma Jeronimo Martins Polska S.A.

- Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - tłumaczą inspektorzy.

Przeczytaj również: Dożynki gminy Dębica: najpierw zagra orkiestra, a potem Veegas, Malibu i Shantel

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
klatkowiec
klatkowiec 11.09.2021, 08:40
Takich z trójką na skorupce to żadnych nie należy spożywać. Z oczywistych względów.

Pozostałe