Droga Krzyżowa z kard. Stefanem Wyszyńskim

  • 10.09.2021, 13:21 (aktualizacja 13.09.2021, 12:38)
  • Janusz Grajcar
Droga Krzyżowa z kard. Stefanem Wyszyńskim
Modlitewno-Edukacyjne Spotkanie Młodych przy Górze Śmierci w Paszczynie odbędzie się już po raz dziesiąty. Postać, która zostanie przybliżona uczestnikom tego jubileuszowego wydarzenia, też jest wyjątkowa.

Tą wyjątkową osobą, a zarazem motywem historycznym i religijnym Spotkania Młodych przy Górze Śmierci w Paszczynie, będzie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego - świadek dwóch totalitaryzmów XX wieku. W 2021 roku obchodzimy 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Program spotkania, które rozpocznie się we wtorek 4 września o godz. 17:00 przedstawia się następująco:
16:45 - zbiórka uczestników MESM 2021 na parkingu u podnóża Góry Śmierci w Paszczynie,
17:00 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i wszystkich zainteresowanych,
18:00 - modlitwa za zmarłych, bohaterów i ofiary II wojny światowej oraz za Ojczyznę przy pomniku na Górze Śmierci, za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, prowadzi ks. Łukasz Halada, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu,
18:15 - gawęda historyczna poświęcona historii uwięzienia prymasa Polski ks. kard. Stefana Wyszyńskiego przez władze komunistyczne, prowadzi Marian Matkowski, opiekun Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie,
18:45 - zwiedzanie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie, bezpłatne dla uczestników MESM 2021.

 

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe