Fala upałów nadciąga nad Dębicę. Ostrzeżenie

  • 09.08.2017, 11:18 (aktualizacja 09.08.2017, 13:32)
  • Admin Admin
Fala upałów nadciąga nad Dębicę. Ostrzeżenie
Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dębicy wydało ostrzeżenie meteorologiczne przed upałami. Przestrzega przed nimi także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zaczną się w naszym powiecie za kilka godzin, według obu ostrzeżeń ok. godz. 14 i potrwają do soboty (ok. godz. 19:30).

Przebieg za ostrzeżeniem nr 95 UM w Dębicy:

  • temperatura minimalna w środę od 28 do 31 st. C,
  • temperatura minimalna w czwartek od 33 do 36 st. C,
  • temperatura minimalna w piątek od 33 do 36 st. C,
  • temperatura minimalna w nocy od 17 do 20 st. C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%.

Podobne ostrzeżenia, jak dla województwa podkarpackiego, czyli trzeciego, najwyższego stopnia, RCB wydało także dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, drugiego stopnia dla: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego, zaś pierwszego dla opolskiego. Warto o tym pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż.
RCB przypomina, że aby bezpiecznie przetrwać upały należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.
RCB przypomina też, żeby nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie.
W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu jak przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SSAK
SSAK 09.08.2017, 16:40
Pieskowi współczuję . Idą upały. Na moje oko ,piesek niech zostanie w schronisku!!

Pozostałe