Dzień Sybiraka: obchody najpierw w mieście, potem w gminie

  • 16.09.2021, 08:22
  • Tomasz Ratuszniak
Dzień Sybiraka: obchody najpierw w mieście, potem w gminie fot. CKiB Gminy Dębica.
W najbliższą niedzielę 19 września oraz w piątek 24 września odbywać się będą w naszym powiecie obchody Dnia Sybiraka. Organizują je: Związek Sybiraków w Dębicy, Urząd Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

W niedzielę o godz. 10:30 w kościele św. Jadwigi w Dębicy odprawiona zostanie msza święta w intencji zamordowanych, zmarłych i żyjących Sybiraków. O godz. 11:45 na cmentarzu wojskowym w Dębicy delegacje złożą wiązanki na Symbolicznym Grobie Sybiraka.

W czwartek o godz. 11:00 uczestnicy obchodów modlić się będą pod mauzoleum na cmentarzu parafialnym w Brzeźnicy za poległych w obronie polskości i ojczyzny. Odbędzie się tam apel poległych, a za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Orkiestra Dęta Gminy Dębica.

Na godz. 12:00 w Szkole Podstawowej w Brzeźnicy zaplanowane jest Spotkanie Pokoleń, podczas którego wręczone zostaną odznaczenia państwowe i honorowe, a także tytuł Zasłużony dla Gminy Dębica. Część artystyczna w wykonaniu młodzieży z SP w Brzeźnicy zaplanowana jest na godz. 12:45.

Przeczytaj również: Dni Sztuki powracają ze spektaklem i misterium

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe