Z zadymionej remizy musieli wynieść uwięzionego strażaka

  • 16.09.2021, 11:50 (aktualizacja 16.09.2021, 12:34)
  • Tomasz Ratuszniak
Z zadymionej remizy musieli wynieść uwięzionego strażaka
Tyle tylko, że dym był sztuczny, uwięzionym strażakiem pluszowy miś, a wszystko działo się w ramach konkursu dla dzieci podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez jednostkę OSP w Zwierniku.

Konkurs pod hasłem Zadymiona Remiza nie był zresztą jedyną atrakcją, jaką strażacy przygotowali dla najmłodszych. Były też przejażdżki wozem strażackim, tor przeszkód, dmuchańce, stoisko z fantomami zakupionymi ze środków projektu Gotowi, by nieść pomoc, darmowe przekąski, kiełbaski z grilla i słodycze.

Piknik był też okazją do zaprezentowania się nowo powstałej w jednostce Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której członkowie tego dnia złożyli przysięgę.

- Przy tej okazji dziękujmy sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę - piszą strażacy i wymieniają: burmistrz Ewę Gołębiowską i radnego Marcina Potempę, którzy ufundowali dmuchańce dla dzieci, Urząd Miejski w Pilznie, dzięki któremu udało się zebrać pieniądze na zakup koszulek dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Bogdana Smołuchę, przewodniczącego Związku Zawodowego Chemików w TC Dębica, który ufundował słodycze i opaski odblaskowe dla dzieci, a także Łukasza Mazura z OSP Czarna, który wypożyczył im tor strażacki i sprzęt nagłaśniający.

Druhowie OSP Zwiernik postanowili również, że piknik zostaje wpisany w kalendarz imprez i będzie odbywał się co roku.

Przeczytaj również: Dzień Sybiraka: obchody najpierw w mieście, potem w gminie

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe