Uważaj na fałszywe esemesy o "nocnej lokacie"

  • 17.09.2021, 10:02 (aktualizacja 17.09.2021, 10:12)
  • Tomasz Ratuszniak
Uważaj na fałszywe esemesy o "nocnej lokacie" fot. Free-Photos z Pixabay
Przed nową metodą podszywania się oszustów pod banki ostrzega Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Według informacji przedstawicieli IAS cyberprzestępcy rozsyłają esemesy, w których podają się za jeden z dużych banków. Wiadomość dotyczy rzekomego przejęcia środków bankowych przez Ministerstwo Finansów. Jedyną szansą na ich zachowanie ma być fałszywa "nocna lokata".

- Oszuści powołują się na rzekome zarządzenie Ministra Finansów o zajęciu dużej części sald z kont ROR. Przekonują, że aby tego uniknąć, należy jak najszybciej przelać pieniądze na „nocną lokatę" i podają numer konta. Ostrzegamy przed takim sposobem oszustwa i utratą pieniędzy przelanych na „nocną lokatę" - piszą urzędnicy.

Przeczytaj również: Usiadł na jezdni i zablokował autostradę

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe