IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

  • 17.09.2021, 10:28 (aktualizacja 17.09.2021, 11:24)
  • Tomasz Ratuszniak
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 stopnia dla naszego powiatu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że na terenie naszego powiatu mogą wystąpić opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 35 mm do 45 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk synoptyk IMGW-PIB Izabela Guzik ocenia na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje do 18 września, do godz. 2:00.

IMGW ostrzega też o możliwych gwałtownych wzrostach stanów wód.

W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych - czytamy na stronie IMGW.

To ostrzeżenie, wydane przez Artura Franczyka, synoptyka z Wydziału Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie, również obowiązywać będzie do 18 września, ale do godz. 8:00.

Przeczytaj również: Uważaj na fałszywe esemesy o "nocnej lokacie"

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe