Seniorze, bądź aktywny!

  • 23.09.2021, 08:15 (aktualizacja 24.09.2021, 22:42)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Seniorze, bądź aktywny!
W poniedziałek 27 września o 10 w dworku w Straszęcinie rozpoczyna się realizacja profilu edukacyjnego dla seniorów. Zaplanowano spotkanie z rzecznikiem praw konsumenta - omówienie praw konsumenta, adwokatem - prawo spadkowe i policjantem - bezpieczeństwo seniorów.

Stowarzyszenie Mój Straszęcin razem z Centrum Kultury i Promocji oraz Klubem Seniora, przy wsparciu finansowym gminy Żyraków rozpoczyna realizacje projektu Aktywny Senior – aktywność ruchowa i właściwe odżywianie - receptą na sprawność w każdym wieku. Działania w ramach projektu obejmują 4 profile:
Edukacyjny:
- spotkanie  z rzecznikiem konsumenta -ochrona interesów konsumenta;
- spotkanie z radcą prawnym – prawo spadkowe;
- spotkanie z policjantem – bezpieczeństwo osób starszych;
Ruchowy:
- spotkanie z fizjoterapeutą – porady z elementami zajęć praktycznych;
- zajęcia fitness- fit senior;
Żywieniowy:
- spotkanie z dietetykiem- profilaktyka żywieniowa osób starszych;  
Integracyjny:
- organizacja obchodów Dnia Seniora 
Realizacja projektu jest odpowiedzią na informacje pozyskane w ankietach, w których seniorzy z terenu wsi Straszęcin wskazywali na potrzebę wsparcia właśnie w tych obszarach.  
Program jest skierowany do mieszkańców Straszęcina w wieku 60 plus. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą na terenie miejscowości. Liczba miejsc ograniczona. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do piątku 24 września 2021 pod numerami:696097129 oraz 695311298

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe