Mają już stanowiska terminalowe i monitory interaktywne

  • 23.09.2021, 12:33 (aktualizacja 24.09.2021, 22:40)
  • Tomasz Ratuszniak
Mają już stanowiska terminalowe i monitory interaktywne fot. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy mogą już korzystać z dwóch nowych pracowni przedmiotowych: językowej i biologicznej.

Obie zostały wyposażone w nowoczesne monitory interaktywne. Pracownia językowa bardziej teraz przypomina komputerową, a to dzięki zainstalowanym tam stanowiskom terminalowym. Do pracowni biologicznej, która została gruntownie wyremontowana, udało się kupić modele anatomiczne, tablice dydaktyczne, mikroskopy i programy multimedialne.

Inwestycje te sfinansowało Starostwo Powiatowe, którego przedstawiciele: wicestarosta Adam Pieniążek i Anna Wilczyńska, dyrektor Wydziału Edukacji, wzięli udział w oficjalnym oddaniu pracowni do użytku.

Przeczytaj również: Prace Pawła Króla można nie tylko obejrzeć, ale i kupić - zdjęcia

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szkoda
szkoda 24.09.2021, 13:14
Te tzw. monitory interaktywne odpowiadają za pogorszoną koncentrację i zapamiętywanie u dzieci i młodzieży. Na Zachodzie coraz więcej się o tym mówi, a u nas jak to na podkarpaciu, wszystko z opóźnieniem.
Wania
Wania 25.09.2021, 16:56
A co na Wschodzie? Mówi się?
nieidiota
nieidiota 24.09.2021, 18:16
Wywal smartfona, bo też pogarsza Ci koncentrację! Co za bzdury piszesz?! Chcesz żeby było jak za komuny - tylko kreda i tablica?!
szkoda
szkoda 26.09.2021, 10:04
Nie mam smartfona, dzięki czemu odzyskałem koncentrację i zdolność logicznego myślenia, czego nie można powiedzieć o biernych klikaczach danych w Internecie, rozpraszanych kolejnymi apkami i powidomieniami. Z tym już nie ma nawet co polemizować, nie bez powodu mówi się o smartfonowych zombie.
Wiesław Ostafin
Wiesław Ostafin 23.09.2021, 15:03
Modernizacja szkoły jest o wiele większa niż wynika z tego artykułu. Osiem sal lekcyjnych wyposażonych jest w monitory interaktywne, a siedem w tablice interaktywne. Projektory są w całej szkole. Do końca roku kalendarzowego sytuacja w tej materii jeszcze bardziej się poprawi, pojawią się bowiem wirtualne laboratoria! Dziękuję bardzo za informację o szkole.
Z poważaniem
Dyrektor I LO

Pozostałe