Wydawcy gazet lokalnych: uwolnić Poczobuta

  • 25.09.2021, 10:14 (aktualizacja 25.09.2021, 10:25)
  • Ryszard Pajura
Wydawcy gazet lokalnych: uwolnić Poczobuta
Wydawcy gazet lokalnych podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Gazet Lokalnych w Sobieszewie wydali oświadczenie, w którym apelują do polskich władz o działania zmierzające do uwolnienia Andrzeja Poczobuta, dziennikarza aresztowanego pół roku temu przez reżim Łukaszenki na Białorusi. Upominają się także o uwolnienie innych białoruskich dziennikarzy, którymi zapełnione są więzienia i areszty śledcze.

Oświadczenie

My wydawcy polskich gazet lokalnych, zgromadzeni na zjeździe w Sobieszewie, wzywamy Państwo Polskie do zdecydowanych działań zmierzających do uwolnienia Andrzeja Poczobuta. Ten polski dziennikarz od pół roku jest pozbawiony wolności i przebywa w białoruskim areszcie śledczym w Żodzinie. Czujemy się bezsilni i bezradni, ale mamy świadomość, że władze polskie mają narzędzia do tego, by zmusić reżim Łukaszenki do uwolnienia naszego kolegi.

Oświadczamy, że nigdy nie pogodzimy się z sytuacją represjonowania dziennikarzy. W sobotę, 25 września przyłączamy się do akcji Fundacji Grand Press i we wszystkich naszych portalach internetowych przypomnimy o tragicznej sytuacji w jakiej znajduje się nasz kolega, dziennikarz Andrzej Poczobut, a także wielu białoruskich dziennikarzy.

Sobieszewo, 23 września 2021

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polak
polak 29.09.2021, 15:07
nie bądzcie smieszni ...macie taki wpływ na to co sie dzieje na białorusi ,że śmiać mi się z was chce.żądnia władzy polacy hehhe.swoim podwórkiem sie zajmijcie bo jak tak dalej pójdzie to sami siebie sprzedacie juz doszczętnie.pozdrawiam.polak
M
M 29.09.2021, 09:54
Pajura napisz do Łukaszenki ha ha ha

Pozostałe