Więcej policjantów na drogach. Trwa Sierpniowy weekend 2017

 • 11.08.2017, 12:30
 • Admin Admin
Więcej policjantów na drogach. Trwa Sierpniowy weekend 2017 podkarpacka.policja.gov.pl
Od dzisiaj (11 sierpnia) policjanci rozpoczynają na całym Podkarpaciu działania "Sierpniowy weekend 2017". Z pewnością wiele osób wykorzysta tych kilka dni na wakacyjne wyjazdy. Spodziewamy się większego ruchu na drogach naszego województwa. Więcej funkcjonariuszy będzie na podkarpackich drogach. Będą dbać, aby ruch na głównych trasach odbywał się płynnie.

Akcja "Sierpniowy weekend" potrwa pięć dni, od 11 do 15 sierpnia. Najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji w tych dniach jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale także minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby policjanci ręcznie będą kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu.

Ponieważ bezpieczeństwu i płynności w ruchu, a tym samym komfortowi podróżowania, zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagują na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:

 •     przekraczanie dozwolonej prędkości
 •     wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
 •     wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych
 •     wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania:

 •     wszyscy w pojeździe - kierowca i pasażerowie - muszą zapinać pasy bezpieczeństwa
 •     dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach
 •     trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie
 •     gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody
 •     nie zapominajmy o tym, że osoba wsiadająca za kierownicę musi być trzeźwa

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniu:
 •    15 sierpnia od godz. 8:00 do godz. 22:00,
obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

podkarpacka.policja.gov.pl

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
qwerty
qwerty 13.08.2017, 23:34
Tylko na podkarpaciu kierowcy są tak bezczelnie prześladowani przez policję. A jeżdżę po całym kraju, sprawdzam internet i jestem przekonany, że tego typu akcje nigdzie indziej nie są prowadzone. Kontrole w Zawadzie w środku dnia na zjeździe z autostrady bez sensu, Na Wielopolskiej przed rondem po co? Pijaki uciekają pod "windy". Ilu nietrzeźwych złapali przez ostatni rok? Ani jednego. Akcje trzeźwy poranek w Dębicy co kilka dni bezskuteczne, BO PIJAKI WIEDZĄ, GDZIE MOŻE BYĆ KONTROLA. Marnotrawi się tysiące PLN. A jak mi ukradli betoniarkę to po 2 tygodniach umorzono śledztwo z powodu nie odnalezienia sprawców. A KTO PRÓBOWAŁ ICH SZUKAĆ? Policjant przodownik czy jak go zwał powiedział mi, żebym sobie kupił psa...

Pozostałe