Nie nosisz maseczki? Policja zapowiada wzmożone kontrole

  • 06.10.2021, 15:10 (aktualizacja 07.10.2021, 09:37)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie nosisz maseczki? Policja zapowiada wzmożone kontrole fot. D. T. z Pixabay
Funkcjonariusze częściej kontrolować będą klientów galerii handlowych, sklepów, urzędów i środków transportu publicznego. Działania te, jak tłumaczą, związane są z rosnącą liczbą zakażeń covid-19.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy przypominają, że pandemia nie minęła, a obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach wciąż obowiązuje. Dlatego prowadzone będą wzmożone kontrole, również przez funkcjonariuszy w cywilu.

Za lekceważenie obowiązku zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 zł. W przypadku rażących naruszeń może to być również kara administracyjna wynosząca nawet 30 000 zł.

Przeczytaj również: Nie pięć, a dziesięć nowych przejść powstanie w Dębicy

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szkoda
szkoda 07.10.2021, 12:15
Ludzie, w tym mieście noszenie profesjonalnych maseczek to sprawa życia i śmierci, i nie mam tu na myśli bynajmniej koronawirusa. Wdychacie w chłodniejszej porze roku spore ilości benzoapirenu i pyłów zawieszonych, które skracają wasze życie i powodują różne choroby. Przy okazji dzięki dobrym maskom ogranicza się też swoje wydechy i cudze wdechy, czyli transmisję różnych wirusów. Takie proste, a tak trudno to pojąć.. a potem kilometrowe kolejki w szpitalach i aptekach i dziwota, czego akurat mnie to dopadło..
Poseł ze wsi
Poseł ze wsi 07.10.2021, 11:07
Teatr masoński czas zacząć
welocyped 447
welocyped 447 07.10.2021, 13:37
Od zawsze winni cykliści,masoni i dziennikarze...
kjhc
kjhc 07.10.2021, 11:02
Odra, świnka, różyczka, gruźlica. Też nas zmuszają do tych szczepień, bo są obowiązkowe. Też ograniczają naszą wolność? Wolnościowcy, czemu nie protestujecie?
Marcin
Marcin 08.10.2021, 09:52
To są sprawdzone szczepionki ,a nie preparat w fazie testów.
ehm
ehm 08.10.2021, 12:07
Tyle że obecnie stosowane szczepionki Pfizer i inne też są szczepionkami po licznych testach.
Ostrożna
Ostrożna 08.10.2021, 19:30
Nie do konca Prosze zagladnac na odzial dermatologi Krakow porozmawiac pacjetami
Dddddddd
Dddddddd 07.10.2021, 08:53
Budżetu państwa świeci pustkami więc trzeba jakoś go uzupełnić.
ja
ja 07.10.2021, 08:13
Przykre jest to, że nawet lokalne media piszą wg tego co ci w Warszawie wymyślają. Nic nie dociekacie, nie sprawdzacie, tylko po prostu kopiujecie i wklejacie otrzymane informacje. Wszystko ma dwie strony medalu, a teraz w mediach tylko jedna racja. Nie interesujecie się, czy maski są skuteczne, czy legalne. Podobnie było ze spisem - najłatwiej straszyć ludzi karami, ale wyjaśnienie, że za odmowę były kary, a nie za niespisywanie się, to już nie pisaliście. Musicie, czy chcecie tak pisać? Pozostawiam to i tak dla sumienia, bo ten komentarz też nie zostanie zamieszczony. Proszę tylko pamiętać, że media mają moc (co wykorzystują właśnie rządzący) i żaden inny zawód, jak właśnie dziennikarz, nie ma takiego wpływu na tyle osób na raz, zwłaszcza na starszych.
dziadek Wincenty
dziadek Wincenty 07.10.2021, 13:39
Odnośnie spisu - gdzie jest moja elektryczna hulajnoga?
dildo baggins
dildo baggins 07.10.2021, 07:41
A ten cały covid to nie jest choroba jak każda inna? Czy maseczka to nie jest przypadkiem ograniczenie wolności? (ja np. się zwyczajnie duszę w niej i mi źle oddychać...) Co mnie obchodzi że wyborca pisu emeryt lat 70 będzie "bezpieczniejszy" .... to niech będzie swoim kosztem.... a nie moim. Ja już chorowałem i szczepiłem się... to o co chodzi bo nie rozumiem? Mam nosić maskę jeszcze??? Zwariowaliście widzę całkowicie... Kiedy koniec tej paranoi???? Kontroluje ktoś maski gruźlikom? Rękawiczki osobom z hiv? Zamyka ludzi z ospą? ... Filtr powietrza na usta osoby z grypą? Przecież to też choroby zakaźne potencjalnie śmiertelne. Bareja...
Dddddddd
Dddddddd 06.10.2021, 23:10
Tu nie chodzi o żadną pandemie bo takiej nie ma tylko o to aby jak naj więcej nabic kasy do budżetu państwa bo sa braki na obietnice. Statystyki zachorowań na covid i grypę mówią same za siebie. Na grypę też lud,ie umierają a o tym się nie pisze bo na nic innego się już nie umiera
Kicha
Kicha 06.10.2021, 19:53
A co z kościołami? Na wsiach nikt nie zakłada maseczki na mszach. Luz blus.
kuzynka Marycha
kuzynka Marycha 07.10.2021, 13:43
Zasługa kadzidła,
Ciekawa
Ciekawa 06.10.2021, 21:01
W Dębicy podobnie. Ciekawe czy policja sie odważy przyjść do kościoła na kontrole.
@
@ 06.10.2021, 19:48
Zapraszam do autobusów gminnych, którymi jeździ młodzież szkolna. 90% z nich nie nosi maseczek. Dorośli zresztą w większości też.
No i ok
No i ok 06.10.2021, 19:32
W końcu. Prawidłowo, niech kontrolują. Ileż to razy widzę ciemnych bezmózgowców nie tylko młodych co ze szkoły wracają i panoszą się po sklepie bez maseczki, zresztą to też dotyczy osób po 30, 40-tce. Do tego nie powinni wpuszczać do sklepu albo obsługiwać osób bez maseczki, a jak wpuszczą to i karę dać kierownikowi sklepu np Lidl, Kaufland, Carrefour bo w tych widać najwięcej, czy sklepiku np Malinka na ul. Świętosława. Tam niemal każdy bez maski. Tam sprawdzać.
Sylwia
Sylwia 07.10.2021, 01:38
Ktoś ścisle przestrzegający wszelkich zasad, pewnie nigdy nie pracował po 12 h z maska na buzi :) miejmy nadzieje że Cię ta maseczka uratuje.. aaa przepraszam napewno szczepiony, to czego się tak boisz 😂
Zuo
Zuo 16.10.2021, 16:17
Pracowałem w przeciwpyłowej i w pełnej do tego kombinezon chemiczny i rękawice. Jak się dusisz przez maseczkę to coś nie tak. Doradzam skonsultować się z pulmonologiem.
So
So 06.10.2021, 21:03
Jeśli osoba jest zaszczepiona to w czym problem?? kawałek szmaty nie ochroni przed Covidem, w przeciwieństwie do szczepionki.
GONIA
GONIA 07.10.2021, 13:22
W TYM PROBLEM , BO I TAK ZASZCZEPIONY ROZNOSI, PRZECIEZ SZCZEPIONKA NIE CHRONI PRZED ZARAZENIEM TYLKO PRZED CIĘZSZYM ZACHOROWANIEM
123
123 06.10.2021, 18:42
Skąd Pan Redaktor ma takie informacje? Mąż policjant z patrolówki pierwsze słyszy...
****
**** 07.10.2021, 13:45
tajemnica służbowa!
Tomasz Ratuszniak
Tomasz Ratuszniak 06.10.2021, 20:26
Z oficjalnego komunikatu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.
Kasiunia
Kasiunia 06.10.2021, 19:33
Bo mandaty będzie nakładał rzecznik i komedianty :)
kjhc
kjhc 06.10.2021, 17:48
A co lepiej chroni przed zachorowaniem, maseczka czy szczepienie? Może zamiast wymogu maseczek niech będzie wprowadzony obowiązek szczepienia?
Tonieboli
Tonieboli 06.10.2021, 22:04
Jak czytam ciebie to raczej wprowadzil bym obowiazek myslenia.
Realista
Realista 06.10.2021, 20:59
A może obowiązek nieszczepienia? też byś wtedy nie miał wyboru. Ludzi powinni mieć prawo wyboru, a tacy jak ty dali się omamić propagandzie,i podział społeczeństwa stał się faktem. Głupi nakaz noszenia maseczek to tylko zabieg socjotechniczny,jak się dasz namówić pod groźbą kary to potem będziesz lizał buty rządzącym w bardziej poważniejszych kwestiach. I tak już jesteś niewolnikiem maseczki,kredytu,konsumpcji. Potem zabiorą ci wolność,ale ty tego już nie zauważysz,bo będziesz już odpowiednio wytresowany
na zakazie
na zakazie 07.10.2021, 13:47
Zakazać zakazywania!

Pozostałe