Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyt tarasowych i gdzie je kupić w Dębicy?

  • 07.10.2021, 10:27 (aktualizacja 08.10.2021, 08:48)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyt tarasowych i gdzie je kupić w Dębicy?
Taras jako miejsce wypoczynku wykorzystujemy go zarówno do jako miejsce w którym spożywamy posiłki, miejsce do czytania, do spędzania czasu z rodziną lub z zaproszonymi gośćmi.

Ważne, żeby taras był funkcjonalny i ładnie się prezentował

Taras zazwyczaj budowany jest jako element zaraz przy domu i przeważnie można z niego wychodzić bezpośrednio z salonu budynku. Przy doborze mebli może korespondować częściowo z nim kolorystycznie i stylowo. Oczywiście taras musi komponować się z budynkiem, jego architekturą i kolorystyką. Istotne jest także ukształtowanie terenu działki. Jeśli jest płaska to możemy zrobić rozległy płaski taras połączony z trawnikiem ogrodu. Spadki lub wzniesienia ograniczają nas. Tutaj taras musimy zabudować go na pewnej wysokości z dodatkowymi schodami ograniczając go palisadami lub murem oporowym.

Materiał na nawierzchnię takiego tarasu

Dla mnie wyborem numer jeden są betonowe płyty tarasowe. To materiał dedykowany właśnie do tego typu inwestycji. W ofercie Buk-Betu bez problemu można znaleźć wiele różnych wzorów i kolekcji takich płyt. Niektóre imitują naturalne materiały i wyglądają jak eleganckie płyty granitowe np. seria Maestro, inne idealnie odtwarzają fakturę drewna lub skał naturalnych. Dodatkowo płyty tarasowe dostępne są w dużych formatach np. 80x40, 80x80, a nawet 120x100, co jest zgodne z aktualnymi trendami w architekturze dotyczącymi stosowania płyt wielkoformatowych na nawierzchniach. Cała oferta jest pod adresem: https://www.bruk-bet.pl/produkty/plyty-tarasowe

 

Grubość płyt na taras

Podstawową grubością jest 4 cm. Dotyczy to większości oferowanych modeli płyt i jest to odpowiednia grubość dla obciążenia ruchem pieszym nawet dla największych formatów. Wszystkie te płyty oczywiście układamy na gruncie lub w wariancie na wspornikach tarasowych tworząc tym samym taras wentylowany.