Dni Sztuki wystartowały - zdjęcia

  • 08.10.2021, 21:58 (aktualizacja 09.10.2021, 12:34)
  • Tomasz Ratuszniak
Dni Sztuki wystartowały - zdjęcia
Spektakl muzyczno-teatralny pt. Smak życia... Smak miłości rozpoczął 23. Dni Sztuki Dębica 2021.

W rolach głównych na scenie Domu Kultury usłyszeć można było sopranistkę Dorotę Helbin i Jana Michalaka (bas-baryton). Towarzyszyli im sopranistka Paula Maciołek i tenor Jarosław Bielecki, a także Podkarpacki Kwartet Fortepianowy Team For Voices w składzie: Katarzyna Ślemp-Sanchez - skrzypce, Izabela Tobiasz - altówka, Halina Hajdas - wiolonczela i Janusz Tomecki - fortepian. Ten ostatni był też kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji.

Za teksty literacki i reżyserię odpowiedzialna była Ewa Korczyńska. Jan Michalak stworzył scenariusz i wybrał utwory muzyczne.

Drugie wydarzenie tegorocznych Dni Sztuki już w niedzielę w Domu Kultury Śnieżka. O godz. 17:00 rozpocznie się tam spektakl zatytułowany Misterium - Serca i Ducha. W nim również wystąpi Jan Michalak, on także odpowiada za scenariusz i dobór utworów muzycznych. Na scenie towarzyszyć mu będzie sopranistka Beata Kraska-Kosiara oraz Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. A także Wiktoria Cieśla - skrzypce, Lena Goleń - organy i Jakub Bulzak, jako narrator.

W programie dzieła mistrzów kompozycji: Bacha, Haendela, Mozarta, Jankinsa, Maklakiewicza i Świdra oraz teksty Branstatattera, Twardowskiego i Herberta.

Przeczytaj również: Zaduszki na jazzowo z grupą New Bone

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe