Manifestowali w stolicy i w Dębicy - zdjęcia

  • 11.10.2021, 10:09 (aktualizacja 12.10.2021, 12:29)
  • Grzegorz Król
Manifestowali w stolicy i w Dębicy - zdjęcia
Jedenaście osób pojechało z Dębicy do Warszawy, gdzie odbywała się manifestacja poparcia dla Polski w Unii Europejskiej. Z tej samej okazji w Rynku spotkali się ci, którzy do stolicy nie mogli pojechać.

Do Warszawy pojechała m.in. pochodząca z Dębicy, a obecnie mieszkająca w Stalowej Woli posłanka Renata Butryn, a także wiceprzewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Dominik Łazarz. Jak podał warszawski Ratusz w manifestacji udział wzięło od 80 do 100 tys. osób. A wszystko zaczęło się od wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość prawa krajowego nad tym unijnym. Po jego wydaniu były premier Donald Tusk natychmiast zareagował w swoich mediach społecznościowych.

- Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać - napisał.

Wyjazd z Dębicy zorganizowała europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Jak mówi jej współpracownik Dominik Łazarz udział w manifestacji był obywatelskim obowiązkiem.

- Władza pokazuje coraz śmielej, że chce nas wyprowadzić z UE. To nie nastąpi od razu i szybko, ale jest realizowane krok po kroku. Zmęczenie mieszało się z dumą, pokazaliśmy iż nie chcemy Polexit-u. Warto dodać, że poza warszawskim wiecem w kraju zorganizowano ponad 100 lokalnych wieców - mówi Dominik Łazarz, który dodaje, że do Dębicy wrócili ok. 3 nad ranem.

Jeden z lokalnych wieców odbył się również w Dębicy, gdzie niespełna 30 osób manifestowało swoje poparcie dla pozostania Polski w strukturach UE. Uczestnicy poza unijnymi flagami mieli ze sobą także kartki z napisami: Unia to JA, czy #zostajemywEuropie.

Czytaj także: Ciężarna kobieta trafiła do szpitala - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Erwina
Erwina 16.10.2021, 23:30
Dominio to żeś pisowi mocno podskoczył! Brawo! A pisory niech się boją, czas rozliczenia idzie!
Gamma Ray
Gamma Ray 14.10.2021, 20:58
Forces of evil, they never surrender
Sooner or later, the dark era comes
Crying man on the run
He's searching for freedom
But there will be none
Time has come; the world lies dying
our souls are crying
Resurrecting paradise, cry for freedom
Killing pain, a million lies
Dethrone tyranny
And as the world is dying slowly in our hands
We'll ask for reasons until the bitter end
Who brings us all the sadness
Who brings us all the fear
Who spreads disease and misery
And steals our destiny?
TO HELL WITH TYRANNY !!!
haha
haha 13.10.2021, 13:35
Ale przecież Polska nie wyjdzie z UE, podobnie jak Polska nie upadła po wprowadzeniu socjalu itd.
Działaczka
Działaczka 13.10.2021, 12:37
Łukacijewska, z która współpracuje Dominik i która sfinansowała wyjazd do Warszawy, typowana na premiera w rządzie Tuska. To niektórym w Dębicy, w tym momencie ciśnienie mocno podskoczyło. A był taki jeden co w euro-wyborach z jej hasła "strzał w 10" naśmiewał się pisząc "strzał w stopę" a tu zonk i 10 miejsca wzięła mandat. Teraz to!
rozwiązanie zagadki
rozwiązanie zagadki 14.10.2021, 14:09
A ile na reklamy w GW poszło?
Bartek Zwycięzca
Bartek Zwycięzca 14.10.2021, 13:18
To moja zasługa. Od lat nie głosuję, ale jak zobaczyłem, że Łukacijewska została wyrolowana i zaproponowano jej 4 miejsce zamiast pierwszego, które dostał spadochroniarz z W-wy, poszedłem, zaglosowałem i zwyciężyłem, a co?
Radek
Radek 13.10.2021, 18:27
bomba właśnie czytałem m.in.na rzeszowskiej wyborczej i ogólnopolskim stanpolityki.pl! W końcu ktoś z Podkarpacia może zmienić Polskę!
marcin
marcin 12.10.2021, 18:59
Dominik nie klękasz przed pisiorami i chwał ci za to!
kondzio
kondzio 13.10.2021, 10:50
Pytanie przed kim klęka...
mati
mati 13.10.2021, 21:42
na pewno nie przed zdrajcami Polski!
Polexit-owymi zdrajcami!
aw
aw 12.10.2021, 11:03
Plac Zamkowy ma 10000 metrow kwadratowych prosze zmiescic 100000 tys ludzi wychodzi 10 osob na metr kwadratowy brawo nieuki z pelo
Nieuk
Nieuk 12.10.2021, 19:21
Nie każdy mógł ukończyć Uniwersytet Karola Marksa jak Kaczyński i Macierewicz...
marcin
marcin 12.10.2021, 16:53
jakbyś człowieku doczytał, to ulice przyległe do placu zamkowego były pełne ludzi, ale macie ból d...p z tym, że się udała akcja obrony PL w UE!
warto się zapoznać
warto się zapoznać 12.10.2021, 08:45
Byli sędziowie TK swoje zastrzeżenia zawarli w dziesięciu następujących punktach:

"nieprawdą jest, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. został wydany w celu zagwarantowania nadrzędności Konstytucji wobec prawa unijnego, ponieważ taka pozycja Konstytucji została wystarczająco utrwalona w dotychczasowym orzecznictwie Trybunału (w sprawach K 18/04, K 32/09, SK 45/09);"
"nieprawdą jest, że sam wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. mieści się w ramach kompetencji Trybunału i jest zgodny z Konstytucją;"
"nieprawdą jest, że prawo unijne i dotychczasowe orzecznictwo TSUE kwestionują czy naruszają nadrzędność Konstytucji w polskim porządku prawnym;"
"nieprawdą jest, że TSUE wymaga od polskich sądów zaniechania przestrzegania i stosowania Konstytucji jako nadrzędnego prawa Rzeczypospolitej;"
"nieprawdą jest, że stosowania przez polskie sądy prawa unijnego nie da się pogodzić ze stosowaniem przez nie Konstytucji;"
"nieprawdą jest, że kwestionowanie przez instytucje unijne naruszania przez polskie ustawy i praktykę ich stosowania zasad niezawisłości polskich sędziów, orzekających także w dziedzinach objętych prawem Unii, wykracza poza kompetencje przyznane Unii Europejskiej na podstawie art. 90 ust. 1 Konstytucji;"
"nieprawdą jest, że prawo Unii Europejskiej i orzecznictwo TSUE wkracza w normowanie ustroju sądownictwa w Polsce, ponieważ obrona niezawisłości sędziowskiej nie należy do ustroju sądownictwa;"
"nieprawdą jest, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. będzie w stanie wywołać inne skutki prawne, niż wywieranie nacisku na działalność orzeczniczą polskich sędziów i grożenie im postępowaniem dyscyplinarnym"
"nieprawdą jest, że Trybunał Konstytucyjny ma kompetencje do badania zgodności orzeczeń TSUE z Konstytucją i decydowania o wybiórczym respektowaniu orzecznictwa TSUE przez Polskę jako państwo członkowskie;"
"nieprawdą jest, że sądy konstytucyjne innych państw członkowskich w sprawach relacji między prawem krajowym a prawem unijnym wydawały wyroki podobne do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r."
Pytak
Pytak 12.10.2021, 08:33
Rozumiem,ze grupa tych emerytów w ramach wyrazenia sprzeciwu dla rządu zrezygnuje z pobierania 14 emerytury?
kaska
kaska 14.10.2021, 13:22
a ty z poborów?
miau
miau 12.10.2021, 10:58
Nie. Czekają aż choć jeden tłusty kot odstąpi od swej miseczki.
Pytak
Pytak 11.10.2021, 21:44
Rozumiem ze grupa tych emerytow zgodnie zrezygnuje z pobierania 14 emerytury w protescie przeciw obecnemu rzadowi?
Tom
Tom 11.10.2021, 20:21
Tej sily juz nie zatrzymacie....hehe. kilku emerytow z lapanki i napis na kartonie....wladza drzy....smiech na sali....
Odra 1003
Odra 1003 14.10.2021, 13:25
Powiedz to Jakiemu - to mistrz obliczeń, komputer wysiada!
JaNa
JaNa 11.10.2021, 19:00
Konstytucja, konstytucja!
Mk☼
Mk☼ 11.10.2021, 17:12
Jeszcze was tam nie widzieli. Tfu. Pięknie Dębicę reprezentujecie..
Gdzie jest wrak?
Gdzie jest wrak? 12.10.2021, 19:19
Bo gdyby to była miesięcznica smoleńska, to co innego...
Ola
Ola 11.10.2021, 16:25
Ale ja ja,,no tłumy ,aż 11 osób,śmiech na sali !
fakt
fakt 11.10.2021, 14:07
Nie koszulek bo przecież konstytucja o tym stanowi :D no ale oni niczego nie rozumieją wiec gdyby nie zima (zimno) to by ubrali. PIS nie ma zamiaru wychodzic kolejna gra (próba) kłamstwa na zmniejszenie wyborców pisu. Tak to jest gdy sie nie ma programu (lepszego) dla Polaków
Ech
Ech 11.10.2021, 13:42
Czy ktoś z krytykujących manifestacje, strajki, protesty ma pojęcie, że krytykuje prawa. Pomyślcie o swoich dzieciach, dziadkowie o wnukach i prawnukach, nie tylko o sobie. Takie to Podkarpacie.
Tirp
Tirp 11.10.2021, 20:22
Zdemolowany przez TSUE system prawny. Podważanie kompetencji do orzekania przez kolegów. Jak będziesz miał sprawę w sądzie i zawiesza tobie albo uchyla z głupkowatych powodow postępowanie nie bedziesz pisał tych bzdur o prawnukach. Smacznego.
pulpet pp
pulpet pp 14.10.2021, 13:37
Sprawa emerytur dla służb specjalnych b.PRL - art.32 Konstytucji i dziesiątki innych praw złamanych, a sprawa od 5 lat wisi sobie w Sądzie.
Sąd jest Przyłębskiej i smakosza pierogów, no może jeszcze Suskiego, ale nie powszechny...Chociaż w sądach okręgowych zapadają już pozytywne rozstrzygnięcia...
Pewien pan będzie musiał publicznie przepraszać
Tirp
Tirp 14.10.2021, 20:08
Jakie złamanie prawa. SB to byla organizacja, która mordowała ludzi. za co mają dostawać emerytury ? Za działalność przestępczą? Coś się tobie poprzestawiało w głowie. A może jesteś byłym sb-kiem?
misjonarz
misjonarz 2 dni temu, 14:05
Weź się za naukę. Historii. PRL jaka była wiadomo, ale miała pozycję w Społeczności Międzynarodowej, ONZ i inne struktury liczyły się. Ale ty przeczytałeś jedną stronę z jakiejś książki, a dalej nie, bo ci się zupa wylała i tak zostało...
Odwagi
Odwagi 11.10.2021, 18:57
Dla Was Polska i patriotyzm nic nie znaczy. Wypadłoby znać trochę historię a może wyciągnęlibyście wnioski do czego prowadzi postawa służalcza. Trochę godności i wiary, że sami coś potrafimy. Taka postawa w przeszłości doprowadziła do rozbiorów. Nasi przodkowie musieli wiele krwi przelać aby odzyskać wolność./
benek
benek 2 dni temu, 09:12
No potrafimy wstawać z kolan, tylko zapomnieliśmy, że nie mamy kostek i wybiliśmy sobie zęby o podłogę. A raczej PiS zrobił to za nas
bruno
bruno 11.10.2021, 13:24
Mieszkańcy pozytywnie zaskoczyli. Zostali w domach.
ewa
ewa 11.10.2021, 13:23
11 osob wyjazdowo po szumnych zapisach plus max tyle samo pelzajacych ulicami Debicy jak z filmu Noc Zywych ....,toc to cala Debica chce obalic rzad!!!Hahahaha ,boki zrywac....Panie Kierownik,koncz wasc wstydu oszczedz...:)
Wiem
Wiem 11.10.2021, 16:43
Pojechalby wiecej gdyby nie strach przed msciwoscia obecnej wladzy a jest to ich sztandarowe dzialanie
Francziszka
Francziszka 11.10.2021, 13:18
to się nasz lokalny pis zdziwił, dość, że dębicka delegacja pojechała do Warszawy, to jeszcze dębiczanie śmieli wiec zrobić na rynku. Sama była w Rzeszowie, bo o tym na naszym rynku dowiedziałam się dziś :) Dominiku dobra robota.
jul
jul 11.10.2021, 15:14
I zaś literówka hahahahahahahaha
Mary z est
Mary z est 11.10.2021, 13:05
no to jest siła nie do przecenienia :-)
milusia
milusia 11.10.2021, 12:50
Wylał się hejt na pana łazarza oraz tych co "śmieli" jechać na protest. PiS widać się przestraszył, takiej mobilizacji, 100 tys. ludzi w stolicy, setki protestów po Polsce małych i dużych. Tak trzymać a skrajnym prawctwem nie ma się co przejmować!
julka
julka 11.10.2021, 15:14
xD

Pozostałe