Kiedy dach na stadionie? Jeszcze nie ma pozwolenia na budowę

  • 14.08.2017, 12:04 (aktualizacja 14.08.2017, 12:08)
  • Admin Admin
Kiedy dach na stadionie? Jeszcze nie ma pozwolenia na budowę Wciąż nie wiadomoi, kiedy przy Parkowej powstanie zadaszenie trybuny/archiwum OL
Choć do końca roku zostało już niecałe 5 miesięcy to realizacja większości inwestycji, które sfinansowane mają być z tegorocznego budżetu obywatelskiego jeszcze się nie rozpoczęła. Na niektóre nie zostały nawet rozpisane przetargi. Burmistrz Mariusz Szewczyk tłumaczy to tym, że w sezonie budowlanym firmy zbyt wysoko windują ceny.

- Dlatego musimy często zmieniać warunki przetargów i ponownie je ogłaszać, by niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy - twierdzi burmistrz.
Wśród projektów, które mają zostać sfinansowane z budżetu, znalazły się dwie ogólnomiejskie i osiem osiedlowych.
Te dwie pierwsze to budowa boiska rekreacyjno-sportowego przy ul. Chłodniczej i renowacja nawierzchni oraz budowa zadaszenia trybuny rodzinnej na stadionie KS Wisłoka. Niestety, ani budowa boiska, ani trybuny jeszcze się nie rozpoczęła.
W obu przypadkach miasto ma przygotowaną dokumentację. Tyle tylko, że na Chłodniczej będzie ogłaszać już trzeci przetarg, a na Parkowej czeka jeszcze na uzyskanie pozwolenia na budowę.
Trochę lepiej sytuacja wygląda z projektami osiedlowymi. Gotowe są już ogrodzenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 12, a boisko przy Zespole Szkół nr 1 zyskało nowa murawę.
W trakcie realizacji jest budowa oświetlenia boiska SP 10 i budowa pumptracku, czyli toru rowerowo-rolkowo-deskorolkowego na terenie parku stomilowskiego. Trwa też modernizacja nawierzchni i poboczy ulicy bocznej od ul. Mościckiego do małej obwodnicy północnej.
Cztery zadania czekają jeszcze na ogłoszenie przetargów. Są to: budowa skoczni skoku w dal i montaż piłkochwytów przy SP nr 11, ocieplenie SP nr 8, a także budowa miasteczek ruchu drogowego przy ul;. Sienkiewicza i na terenie Ogródka Jordanowskiego.

tra
Obserwator Lokalny nr 32/2017

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aaa
aaa 17.08.2017, 06:28
Miasto tak załatwiło Wisloke z euro boiskiem ze jesteśmy teraz jedynym klubem na podkarpaciu które nie ma trawiastego boiska treningowego.Usytuowanie tego boiska w poprzek było celową zagrywka ludzi którzy chcieli sie pozbyć Wisloki z Parkowej.Na Wisloce zawsze było dwa boiska treningowe za duza trybuna ustawione prostopadle do głównego boiska.Dzisiaj dzieciaki z szkolki jie maja gdzie trenować na trawie ponieważ Skowroński zabrania im wchodzenia na glowna płytę ( zakaz MOSiR).Przypomne ze euro boisko to beton i plastik który nijak sie ma do trawy.Jesli była by taka możliwość to kasa zamiast na trybune powinna pojsc na obrócenie euro boiska tym samym dajac możliwość zbudowania trawiatego boiska treningowego.Az głupio ze tacy ludzie jak Kasowicz Bal nie widza problemu i rozmywaja temat.Euro boisko nie sluzy dzieciakom ani w rozwoju fizycznym ani sportowym.
jan
jan 17.08.2017, 17:07
Koszt przebudowy tego boiska jest taki jak budowa nowego, dlatego nie ma szans przebudowanie. Nowe trawiaste boisko powstanie jak pojawi się kornik drukarz i trzeba będzie ratować las wycinką zainfekowanych drzew.
Taki układ euro boiska jest dlatego że tam miał powstać główny stadion Wisłoki z trybunami a na obecnie głównej płycie miał powstać Market. Wojna o obiekty po między byłym prezesem Urbanikiem a Miastem była tak rozpętana że dobro klubu schodziło na drugi plan . Dlatego trzeba uszanować to że obiekt jest Miasta i każda inwestycja która będzie realizowana na stadionie jest potrzebna, dziś nie wyobrażam sobie treningów i gier sparingowych w piachu latem i w śniegu po kostki w zimie jak było przed powstaniem euro boiska
Twarde boisko
Twarde boisko 18.08.2017, 11:12
Po kilku latach użytkowania Euro boiska szczególnie w zimie trzeba zrobić solidną renowacje boiska uzupełniając w 100% granulat, tam w okresie zimowy gra i trenuje wiele klubów, warunki i bezpieczne użytkowanie powinno być zapewnione przez MOSiR
kornik
kornik 17.08.2017, 22:28
Kibice KSW muszą pojechać do puszczy po kornika drukarza??
Fidor
Fidor 17.08.2017, 14:16
Na euro boisku z sztuczną nawierzchnią można spokojnie grać i trenować, tylko trzeba uzupełniać granulat gumowy, a nie kosmetyczne poprawki po zimie zrobili i ma być ok. Zgadzam się że powinno się zrobić dwa boiska nie jedno, pytanie zasadnicze gdzie byli działacze i czym się zajmowali,jak pilnowali spraw Wisłoki gdy projektowano euroboisko??
do Fidora
do Fidora 17.08.2017, 16:33
inwestorem było miasto i nikt nie miał nic do powiedzenia. w radzie miasta byli ludzie sportu to oni jak wyrażali zgodę na inwestycje powinni pomyśleć za czym głosują . NIE SZUKAJ WINNYCH TAM GDZIE ICH NIE MA !!!
KS King
KS King 18.08.2017, 22:57
Nie kłąm bo ci nos rośnie.Wy wtedy nic nie mogliście nawet przypilnować swojego mienia i interesu.Zobaczcie jak sprawe boisk treningowych rozwiazal Igloopol,Plastik nigdy nie bedzie przypominał trawy i charakterystyka gry na tych nawierzchniach jest zupelnie inna.Dobre w zimie a w lecie żygać sie chce od tej gumy i plastiku.BYły zawsze dwa boiska i tak powinno zostać.Jodłowski Grabowski Nauka to wasza wina że Wisłoka dziś musi wychodzić z tak dużego dołka.Nachlaliście sie tą haszom ? Mam nadzije że będzie się ona wam odbijac bardzo długo.
Marek Grabowski
Marek Grabowski 19.08.2017, 21:44
Szanowny Panie king Euroboisko powstało w 2010 roku a przetaeg i dokumentacja to 2009. Kto wtedy był Prezesem Klubu można znaźć na stronie KS WISŁOKA. Jak się przpisuje nazwiska to warto sprawdzić fakty. Cóż innym zarzuca Pan kłamstwo a Panu nos nie rośnie.
jan
jan 17.08.2017, 22:57
Działacze i Prezes klubu mogą wiele zdziałać, mogli pilotować naciskać radnych i Burmistrza ale na tamte czasy nie było prawdziwych działaczy KSW , byli ......... i tyle w temacie. Dziś stowarzyszenie 1908 działa prężnie i zrobiło bardzo dużo dla Wisłoki, odbudowując wizerunek klubu dało zielone światło dla nowych sponsorów którzy licznie wspierają klub. Stowarzyszenie 1908 przygotowało projekt zadaszenia sektora trybuny rodzinnej, zmobilizowali sympatyków Wisłoki do zagłosowania na projekt zadaszenie trybuny. Stowarzyszenie 1908 dało przykład że można trzymać rękę na pulsie i walczyć o swoje....
szewczenko
szewczenko 14.08.2017, 18:08
zaczną budować w zimie skończą na wiosnę
podatnik
podatnik 18.08.2017, 12:49
jestem temacie i pisze Pan bzdury, ale łatwo się pisze byle co byle wylac swoje frustracje jak się nie ma zielonego pojecia i niczym się jeszcze nie wykazało bo ci co coś robią to wiedza jak to wygląda, niech Pan sobie na kartce napisze czego Pan dokonał budowlanego i wszystko w temacie
zły
zły 14.08.2017, 13:46
Rodzi się pytanie czy hasło Pana Burmistrz budżet obywatelski to nie był zwykły slogan wyborczy. Cały pomysł tego budżetu niedopracowany. Tłumaczenia Burmistrza "mistrza FB" na poziomie przedszkolaka. Trzeba pozwolenia na budowę, w sezonie budowlanym wysokie ceny. No odkrywca. To co Panie Burmistrzu jak byłby to inwestycje parafialne to już dawno byłoby pozwolenie a cena nie grałaby roli. Tak Pan działa koniunktura i pijar.

Pozostałe