Drukarki fiskalne online — co warto o nich wiedzieć?

  • 12.10.2021, 15:37
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Drukarki fiskalne online — co warto o nich wiedzieć? Grafika: pexels.com
Drukarki fiskalne online mają zastąpić tradycyjne, aby zapobiec oszustwom podczas ewidencji sprzedaży, a tym samym uszczelnić system podatkowy w Polsce. Jak działają i co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym jest drukarka online?

Drukarka online po transakcji automatycznie przesyła wszelkie informacje do systemu teleinformatycznego Krajowej Administracji Skarbowej, czyli do Centralnego Repozytorium Kas. Różni się one od kasy fiskalnej online tym, że ta pierwsza jest samodzielnym urządzeniem, które fiskalizuje sprzedaż, natomiast drukarki online muszą być podłączone do systemu komputerowego. Dlatego też stosowane są zazwyczaj przez większe przedsiębiorstwa, dla których kasa fiskalna online jest niewystarczająca, ponieważ nie umożliwia ona na przykład prowadzenia statystyk sprzedażowych.

 

Kto może korzystać z drukarki fiskalnej online?

Obowiązek posiada drukarki fiskalnej online (lub kasy fiskalnej online) dotyczy przedsiębiorców prowadzących naprawy samochodowe, motorowe, czy wulkanizacyjne, a także właścicieli stacji benzynowych oraz sprzedawców węgla i innych surowców opałowych. Mogą z nich skorzystać także osoby świadczące usługi medyczne, czyli lekarze i dentyści, prawnicy i firmy budowlane. Również restauratorzy, hotele, pensjonaty, fryzjerzy, kosmetyczki i kosmetologowie muszą zaopatrzyć się w któreś z tych urządzeń. Najwygodniejsze jednak w przypadku małych przedsiębiorstw będą kasy fiskalne online, a drukarki fiskalne online najlepiej sprawdzą się w większych przedsiębiorstwach na przykład sieci restauracji, stacjach benzynowych, czy sklepach budowlanych.

 

Jakie dane przesyła drukarka online?

Ze względu na to, że na klasycznej drukarce lub kasie fiskalnej wszelkie dane raportowane są dobowo — możliwe są różnego rodzaju nadużycia i przestępstwa podatkowe. Dlatego Ministerstwo Finansów chcąc uszczelnić system podatkowy w Polsce, wprowadziło kasy fiskalne online oraz drukarki fiskalne online, które na bieżąco, w czasie rzeczywistym przesyłają wszelkie informacje z kasy do Centralnego Repozytorium Kas. Jakie to dane? Przede wszystkim wszelkie dane z paragonów, raporty dobowe, informacje o fiskalizacjach wraz z danymi podatnika, informacje o zmianach stawek podatku, a także zmianach adresu punktu sprzedaży oraz o wszelkich zdarzeniach, które zapisuje pamięć kasy, na przykład o jej przeglądzie technicznym.

 

Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu drukarki fiskalnej online?

Ulga na zakup drukarki fiskalnej online wynosi do 700 zł i przysługuje przedsiębiorcom, którzy wymienili swoje urządzenia fiskalne w wyznaczonym dla nich terminie. Jeżeli planujemy zakup takiego urządzenia, warto skorzystać z oferty https://www.escsa.pl/sklep/drukarki-fiskalne-online.html.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe