Fandla – finansowanie dla firm w nowoczesnym wydaniu

  • 13.10.2021, 10:55 (aktualizacja 15.10.2021, 09:38)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Fandla – finansowanie dla firm w nowoczesnym wydaniu
Faktoring to forma finansowania, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Jak wynika z danych PZF, w pierwszej połowie 2021 roku z faktoringu skorzystało 21 tys. firm. Do finansowania przekazano aż 10 mln faktur, a w ramach faktoringu sfinansowano działalność przedsiębiorstw na kwotę 167,4 mld złotych. Trzeba przyznać, że te liczby robią wrażenie. Co sprawia, że faktoring staje się tak popularny?

Na czym polega faktoring?

Faktoring jest formą finansowania, która jest doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych. W przypadku faktoringu cały proces jest niezwykle prosty, a czas oczekiwania na pieniądze wynosi zaledwie jeden dzień. Jak to działa? Otóż przedsiębiorca po wystawieniu faktury nie musi oczekiwać na płatność od kontrahenta. Może on zdecydować się na faktoring. W takiej sytuacji przekazuje fakturę do firmy faktoringowej, a następnie otrzymuje za nią pieniądze. Kiedy nadchodzi termin płatności, określony na fakturze, kontrahent opłaca ją – z tą różnicą, że przelew wykonuje na konto firmy faktoringowej. Jak widać, cały mechanizm jest naprawdę nieskomplikowany! 

Dlaczego warto zdecydować się na faktoring? 

Faktoring jest rozwiązaniem, które ma wiele zalet. Wśród największych korzyści, wynikających z korzystania z faktoringu, wymienić można przede wszystkim błyskawiczny dostęp do gotówki, minimum formalności oraz niewielkie koszty. 

Szybki dostęp do gotówki

To największa zaleta faktoringu – dzięki tej formie finansowania przedsiębiorca nie musi bowiem czekać na przelew od kontrahenta. Dzięki temu może uniknąć problemów z utrzymaniem płynności finansowej, a także z zatorami płatniczymi. 

Minimum formalności

W przypadku faktoringu formalności są ograniczone do minimum. Dobrym przykładem może być firma Fandla – wystarczy złożyć prosty wniosek online, a oczekiwaniem na jego rozpatrzenie trwa zaledwie 15 minut. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze za fakturę przekazywane są w ciągu 24 godzin – a często o wiele szybciej! 

Niewielkie koszty

Faktoring jest również bardzo opłacalny rozwiązaniem pod względem finansowym. Prowizja dla firmy faktoringowej wynosi zaledwie kilka procent – najczęściej około 3 proc. Jest to zatem jeszcze jeden powód, dla którego faktoring jest lepszą opcją niż kosztowne kredyty i pożyczki. 

Fandla – faktoring dla najbardziej wymagających przedsiębiorców

Jedną z firm faktoringowych, które najbardziej wyróżniają się na tle konkurencji, jest Fandla. Kilka miesięcy temu firma dołączyła do Polskiego Związku Faktorów – największej w Polsce instytucji, zrzeszającej firmy, które spełniają najwyższe standardy w zakresie faktoringu. Co ważne, Fandla, jako pierwsza firma w Polsce, cały proces finansowania faktur przeprowadziła online. Nowoczesne technologie sprawiają, że firma może zagwarantować bardzo sprawną obsługę – a dla wielu przedsiębiorców szybki dostęp do pieniędzy ma kluczowe znaczenie. 

Co przedsiębiorcy sądzą o firmie Fandla? 

Opinie o firmie Fandla są w większości pozytywne, a wielu przedsiębiorców regularnie korzysta z jej usług. Fandla wzbudza zaufanie przede wszystkim dzięki bardzo sprawnej obsłudze, a także kompetentnemu zespołowi. Przedsiębiorcy na każdym etapie mogą skorzystać ze specjalistycznego wsparcia, co jest bardzo istotne – szczególnie w przypadku firm, gdzie finansowanie zewnętrzne odgrywa ważną rolę. Klienci doceniają firmę również za to, że mogą skorzystać z finansowania online – nawet podczas wyjazdu służbowego czy w trasie. 

Fandla – aby pieniądze łączyły!

Faktoring może być świetnym sposobem na zewnętrzne finansowanie firmy – szczególnie, jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do gotówki lub gdy wystawiasz wiele faktur z odroczonym terminem płatności. Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Fandla, ponieważ jest to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się firm faktoringowych w Polsce. I co najważniejsze – zespół Fandli w codziennej pracy kieruje się przede wszystkim zasadą, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

 

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:Pozostałe