Remontu pilnował konserwator zabytków

  • 19.10.2021, 11:21 (aktualizacja 19.10.2021, 13:58)
  • Źródło: Urząd Miejski w Dębicy
Remontu pilnował konserwator zabytków Urząd Miejski w Dębicy
Zakończyła się renowacja ogrodzenia Cmentarza Wojskowego w Dębicy

Za ponad 35 tys. zł firma Pro-Art wykonała m.in. nowe cokoły z piaskowca o gładkiej powierzchni. Prace obejmowały także impregnację hydrofobową całości oraz oczyszczenie i korektę odkształceń elementów metalowych przęseł. Renowacja ogrodzenia była konieczna, z racji złego stanu technicznego. Prace prowadzone były pod nadzorem Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwator Zabytków.

W ramach renowacji zostało oczyszczone ogrodzenie z nawarstwień i zabrudzeń oraz usunięta stara okładzina. Zostały także oczyszczone i poddane korekcie elementy metalowych przęseł. 

Były to kolejne prace renowacyjne na Cmentarzu Wojskowym. W ubiegłym roku dzięki dotacji z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego renowacji poddano dziesięć mogił.

Czytaj także: W IV fali tylu zakażeń jeszcze u nas nie było

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parafianka
Parafianka 19.10.2021, 17:21
Cdn.

Pozostałe