Siatkówka na plaży: wygrana Karola Szczepanika i Kamila Warzochy

  • 28.08.2017, 15:55 (aktualizacja 28.08.2017, 15:57)
  • Admin Admin
Siatkówka na plaży: wygrana Karola Szczepanika i Kamila Warzochy
27 sierpnia na Kompleksie Basenów Nemo w Pustkowie-Osiedlu odbyła się druga faza IV Plażowego Turnieju Piłki Siatkowej. Tym razem zawodnicy rywalizowali w kategorii open - 12 par, w tym 5 męskich, 3 miksty oraz 4 żeńskie.

W turnieju wszystkie pary rywalizowały w systemie brazylijskim, gdzie dopiero po dwóch przegranych meczach drużyna odpadała z zawodów. W wielu pojedynkach o końcowym sukcesie musiał decydować tie-break.  
Po wstępnym etapie do półfinałów turnieju dotarły pary: Wiktor Wójcik/Urszula Kijak – Damian Mazur/Marcin Strzałka,  Jakub Róg/Andrzej Szczepkowicz – Karol Szczepanik/Kamil Warzocha.
W pierwszym półfinale nieznacznie lepsza okazała się para mikstu Kijak/Wójcik, zaś w drugim meczu po dobrej grze z obu stron zwycięsko z tej pary wyszli faworyci Szczepanik/Warzocha.
Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji. Wyrównany pierwszy set i gra na przewagi sprawiała, że obie pary stały pod dużą presją. Ostatecznie pierwszy set padł łupem pary Róg/Szczepkowicz, dodając im tym samym dużo pewności siebie, co przełożyło się na znacznie spokojną grę oraz końcowe zwycięstwo i zajęcie III miejsca w całym turnieju.
W finale ambitnie grająca para Kijak/Wójcik starała się sprawić niespodziankę, jednak doświadczenie boiskowe pary Warzocha/Szczepanik spowodowało, iż od początku do końca utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i odnieśli pewne zwycięstwo, zostając tym samym mistrzami IV Plażowego Turniej Piłki Siatkowej.   

WYNIKI IV PLAŻOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ kategoria OPEN  :
I miejsce – Karol Szczepanik/Kamil Warzocha
II miejsce – Wiktor Wójcik /Urszula Kijak
III miejsce – Jakub Róg/ Andrzej Szczepkowicz

Zawody rozegrano o puchar Wójta Gminy Dębica, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Prezesa Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa.

Na podstawie informacji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe