Maszyniści z całej Polski przyjadą do Dębicy. Będzie marsz

  • 06.09.2017, 09:23
  • Admin Admin
Maszyniści z całej Polski przyjadą do Dębicy. Będzie marsz
Przemarszem z dworca PKP do kościoła Ducha Świętego w piątek 15 września maszyniści z całej Polski rozpoczną obchody swojego święta. Ogólnopolskie obchody Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego odbędą się w tym roku w Dębicy i Chotowej.

Rozpoczną się o godz. 9:20 przemarszem z dworca PKP do kościoła Ducha Świętego.O godz. 10:00 odprawiona zostanie w nim msza święta w intencji maszynistów.
Święto w Europie organizują od 1996 roku Autonomiczne Europejskie Związki Zawodowe Maszynistów ALE, zrzeszające około 65 tysięcy maszynistów z Belgi, Bułgarii, Niemiec, Grecji, Włoch, Chorwacji, Holandii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Czech, Węgier oraz Polski. Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce jest członkiem tej organizacji od 1991 roku, a jej wiceprezydentem jest prezydent ZZM Leszek Miętek.
Po rozpoczęciu obchodów w Dębicy ich uczestnicy przeniosą się do ośrodka Grand w Chotowej, gdzie odbędzie się uroczyste  spotkanie. Wezmą w nim udział m.in. minister transportu oraz prezesi największych kolejowych spółek. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu kilkuset maszynistów wraz z małżonkami. Udział już zapowiedziało ponad 350 maszynistów z całej Polski.
Obchody w Dębicy i Chotowej odbędą się pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy.

Na podstawie informacji UM w Dębicy

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe