Ruszają zapisy na zimowy semestr Politechniki Dziecięcej w Dębicy

  • 22.09.2017, 10:50
  • Admin Admin
Ruszają zapisy na zimowy semestr Politechniki Dziecięcej w Dębicy Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza
W poniedziałek 25 września rozpocznie się rejestracja na nowy semestr zajęć Filii Politechniki Dziecięcej w Dębicy - darmowe zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat, zamieszkałych w powiecie dębickim. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę.

Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo partnerzy strategiczni projektu: Goodyear Dunlop Polska Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A., a także nowi partnerzy, firmy: Darco Sp. z o.o., Nicrometal S.A. oraz Dębicki Park Przemysłowy.
Rejestracji można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/.
Rejestracja jest możliwa po założeniu konta użytkownika na stronie Politechniki Dziecięcej, a następnie uzupełnieniu danych dziecka i zarejestrowaniu go do odpowiedniego miasta. Będzie to możliwe w dniach od 25 września od godz. 10:00 do 1 października do godz. 23:59:59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany przy zakładaniu konta.
Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy czy ciekawe ćwiczenia dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, lotnictwa, ale także nauk przyrodniczych.
W nowym semestrze pojawią się nowe tematy, ale także nowi prowadzący. Wykłady jak zawsze będą prowadzone przez popularyzatorów nauki, wykładowców i specjalistów z regionu, jak i z całej Polski.
Co fizyka ma wspólnego z muzyką studenci PD dowiedzą się podczas zajęć Niech zabrzmi MUZYKA!. Na zajęciach pt. Czy zmysły można oszukać?,  spróbują sprawdzić, jak nauka może wpłynąć na naszą percepcję. O tym, czy przypadek rosnącego nosa Pinokia był prawdziwy dowiedzą się na zajęciach pt. Jak poznać, czy ktoś mówi prawdę?. O tym, co i dlaczego staje się przezroczyste będą rozmawiać na wykładzie pt. Pokaż kotku co masz w środku?. W tym semestrze studenci PD dowiedzą się również  Jak samolot nauczył się latać?, poznając zmieniające się konstrukcje samolotów.
Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć Politechniki Dziecięcej znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd
Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” od 2009 roku. Wykłady odbywają się także w czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Dębicy zajęcia skierowane są do dzieci z całego powiatu dębickiego. Liczba uczestników zajęć w Rzeszowie oraz wszystkich filiach przekroczyła już 12 tysięcy.

Informacja Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe