W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 25.09.2017, 16:41 (aktualizacja 03.10.2017, 12:36)
  • Tomasz Ratuszniak
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
- Czy wójt Rokosz nie powinien przeprosić za tę farsę? - tak zaczyna się wpis, który poseł Jan Warzecha opublikował na swoim facebookowym profilu kilka dni po Gminnych Dożynkach w Głobikowej. Tak w nim, jak i w dyskusji, która rozgorzała później, nie pozostawia suchej nitki na członkach Ruchu Integracji Społecznej i jej nieformalnym liderze Stanisławie Rokoszu. Zarzuca im m.in. upolitycznienie dożynek, lekceważenie rolników i nachalną promocję przed zbliżającymi się wyborami.Piszemy o tym w najnowszym wydaniu Obserwatora Lokalnego, jakie ukaże się już 26 września br. Jak co tydzień we wtorek.

PLEBISCYT OBSERWATORA LOKALNEGO NA NAJPOPULARNIEJSZĄ JEDNOSTKĘ OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH POWIATU DĘBICKIEGO

  • OSP Mokre
  • OSP Strzegocice

W OL nr 39/2017 piszemy także:

Doradca zostanie szefem spółki
Chciał, by go zamknęli, zanim dojdzie do tragedii
Uprawy marihuany zniszczone
Podpalił hotel, został skazany
Policja sprawdza, czy było znęcanie
Szansa dla szpitala nie jest stracona
Okaże się, czy oddział powstanie
Strażacy zmierzyli się w Pustyni

Dębica
Kampania na burmistrza Dębicy już ruszyła. Jest pierwszy kandydat
Miasto chce wiercić, by taniej ogrzewać mieszkania
Rondo powstanie w przyszłym roku
Piotr Michoń nie jest już członkiem Komisji Rewizyjnej
Nie wiadomo, co stało się z koszami na tym placu
Miasto powiatowi nie dołoży
Radny twierdzi, że Chęciek wyłudza

Gmina Dębica
Na sesji mówił głównie Piotr Żybura
W lesie i na parkingu już się nie napijesz
20 tys. zł dla gminy Lubiewo
W brzeźnickim Borku trzeba uważać

Gmina Pilzno
Roztańczone Łęki Dolne
Monografia w 2018 roku

Gmina Czarna
Dzień Pieczonego Ziemniaka w Żdżarach
Uczniowie będą zrywać łańcuchy

Gmina Żyraków
Gdzie będzie można oddać opony, żużle i oleje? Gmina szuka miejsca

Brzostek
Jerzy Dudek odwiedził sportowców z Brzostku
Tańce w Nawsiu Brzosteckim

Jodłowa
VII Wielkie Grzybobranie w Wisowej

Religia
Ks. prałat Fiołek patronem przedszkola Radości
Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza. To ostatni dzwonek
Rusza kampania Kromka chleba

Kultura
Jacek Gil w słomie wcielił się w chochoła
W grudniu znów jadą do krakowskiego teatru
Zamiast Jacka Sroki, będzie Andrzej Korzec
W szkole miało być też muzeum

Oświata
Uczniowie dostaną po 3 tys. zł
Zaprojektuj Ludilaka, który pomoże psom ze schroniska

Sport
Sukces II Festiwalu Sportu. Pogoda zabawy nie zepsuła
Ola wygrała wszystkie pojedynki
Po okolicach jeździli na czas
Pierwszy maraton przebiegła w Sydney
Seminarium w Spider’s Training Club
Olimp Labs mistrzem
Przebiegł czwarty maraton. Kolejny w przyszłym roku


Piłka nożna

  • IV Liga: Piękna bramka Piotra Syguły
  • V Liga: Siedem bramek na boisku Kamieniarza w Golemkach
  • Klasa A: Zasów/Mokre - Mieli kilka okazji stuprocentowych
  • Klasa B: Borowa ostrzeliwała słupki oraz poprzeczkę. Strzelił Skorpion
  • II Liga Kobiet: Odmłodzony skład nie poradził sobie z doświadczoną Moravią

Zapraszamy do lektury

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzychu
Krzychu 03.10.2017, 11:25
Nie no ja słyszałem że lód ma być tylko do końca stycznia, jak ferie w podkarpackim się akurat wtedy zaczną ???????? szkoda..
ola
ola 29.09.2017, 14:38
Czytalem OL, i jest coraz to lepsze.
Biały Miś
Biały Miś 28.09.2017, 21:13
Piłka kobiet w DAP to jest jakieś nieporozumienie, po co i komu potrzebna ta sekcja. Na mecze chodzą nadęte towarzysze + 10 osób tak zwanych luzaków którzy nie patrzą na grę tylko na dziewczyny. Ostatnio przegrywają wysoko 15 - 0 to jest wstyd!!

Miś
Miś 27.09.2017, 12:27
Dzień dobry, Czy wiadomo coś na jak długo jest zamrożone lodowisko ?
podatnik
podatnik 28.09.2017, 16:42
hokeiści i figurówka czekają z niecierpliwością na remont więc wszystko zalezy pewnie od kiedy będzie remont, co roku jeździłem jeszcze w kwietniu
sara
sara 29.09.2017, 18:04
Na co remont obiekt jest w dobrym stanie nieraz byłam i widziałam
aa
aa 27.09.2017, 16:31
do kwietnia pewnie
krs
krs 26.09.2017, 22:39
"Doradca zostanie szefem spółki"? szkoda, że pisząc ten artykuł nie sprawdziliście Państwo wpisu do krajowego rejestru sądowego bo tam już od początku września widnieje "nowy prezes"
www
www 26.09.2017, 09:58
Tak przy okazji proponuję przyglądnąć się jakości wykonania łącznika Nagawczyny z drogą 94. Czy tak powinna wyglądać nowa droga? Kostka brukowa jest położona tragicznie, ale nikt nie widzi problemu skoro ktoś to odebrał...Proponuję sprawdzić kto był wykonawcą...
Fred
Fred 26.09.2017, 20:31
Kostka betonowa na jezdniach to totalne gówno, tak było jest i będzie
Samo układanie aż tak wielkiego znaczenia nie ma, ale inżynier Rokosz, inżynier Szewczyk i inni wiedzą lepiej
Rozczarowany wyborca
Rozczarowany wyborca 26.09.2017, 04:41
Przyganiał kocioł garncowi. Farsą to jest posłowanie pana Warzechy. Jakie są efekty jego pracy dla ziemi dębickiej? Gdzie te fundusze i wsparcie? Wolę upolitycznienie urzędu w stylu Rokosza, bo przynajmniej widać efekty dla społeczeństwa. Ale najwidoczniej lepiej być biernym, miernym, ale wiernym, bo takich potrzeba w partii dobrej zmiany. Wystarczy, że nasz kraj już został skłócony na "salonach" i to jest szambo, o którym kiedyś mówił naczelny kapelan jedynie słusznej racji. Pozostaje tylko nadzieja, ze najbliższe wybory do parlamentu to zweryfikują. Zresztą wójtowanie Rokosza też zweryfikuje suweren. I wtedy zobaczymy. A efekt dyskusji na forum zawsze zależy od tego, kto ma więcej trolli, no i na końcu zawsze pozostaje wszechmogący administrator.
Mariano
Mariano 27.09.2017, 07:34
Kokosz powinien ponieść karę w najbliższych wyborach, za inwestycje firm które chciały ulokować się w gminie.
Kat
Kat 27.09.2017, 11:25
To najlepiej ich (?) wychłostać na środku wsi.
nomolas
nomolas 30.09.2017, 01:46
Karcenie głębiej dotyka ROZUMNEGO niż głupiego sto batów !
nobiz
nobiz 26.09.2017, 20:03
witaj rozczarowany Wyborco,
przeczytałem Twój post i mam świadomość, że za chwilę padną na mnie gromy, ale chciałem Ci uświadomić, że mylisz się. Zadaniem posła nie jest załatwianie funduszy, a wspieranie samorządowców w poszukiwaniu ich i pracy na rzecz całego regionu.
A takie dzialania poseł podejmuje i realizuje. Od pozyskiwania funduszy sa wójt, burmistrz, starosta
Łesop
Łesop 27.09.2017, 14:29
A w jaki sposób ich wspiera?
Rozczarowany wyborca
Rozczarowany wyborca 27.09.2017, 10:58
Jestem prostym człowiekiem, a od wyszukanych odpowiedzi są mistrzowie ciętej riposty, wykształceni i najwyższej kultury posłowie jak pani Pawłowicz lub pan Niesiołowski (żeby nie było, że jestem stronniczy). Więc może byłem nieprecyzyjny w swojej wypowiedzi. Zatem sformułuję pytanie inaczej: Jakie zasługi ma poseł Warzecha w obszarze pt."wspieranie samorządowców w poszukiwaniu ich (funduszy) i pracy na rzecz całego regionu"? Szczególnie ten wątek o "pracy na rzecz regionu" nie daje mi spokoju.
krajan
krajan 27.09.2017, 09:26
A co takiego dotychczas zrobił Pan poseł Warzecha ? No, może poza tysiącami zdjęć z samym sobą w roli głównej. Niech powoli zdaje sprawę z włodarstwa swego, bo więcej włodarzył nie będzie.
Biały Miś
Biały Miś 27.09.2017, 22:10
Nasz poseł robi wiele dobrego, nie sposób wymienić wszystko. Pierwsze to lobowanie w Warszawie za strefą Ekonomiczną w Zawadzie i Pustkowie.Lobowanie w ministerstwie sportu w sprawie dofinansowania rozbudowy hali lodowiska. Świetna praca podstaw w dziedzinie upowszechniania patriotyzmu w śród młodzieży i dzieci.Ciężka praca w sejmie dla dobrej zmiany.
krajan
krajan 28.09.2017, 20:38
Widzę ,że Pan poseł mnie posłuchał i zaczyna zdawać sprawę z włodarstwa swego.

Pozostałe