Zaduszki Jazzowe - w tym roku Maciej Fortuna Trio

  • 18.10.2016, 13:31 (aktualizacja 18.10.2016, 13:38)
  • Admin Admin
Zaduszki Jazzowe - w tym roku Maciej Fortuna Trio
Po ubiegłorocznym sukcesie ponownie na Zaduszki Jazzowe zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. Koncert Maciej Fortuna Trio odbędzie się 7 listopada br., o godz. 18:00, w Domu Kultury Śnieżka.

Maciej Fortuna Trio to działająca od lat formacja jednego z najbardziej charakterystycznych polskich artystów jazzowych. Koncepcja brzmienia zespołu wyrasta z nurtu europejskiej muzyki improwizowanej, wyróżniając się przy tym włączeniem na stałe elementów elektroniki.
JAZZ to pierwszy album MFTrio nagrany w nowym/starym składzie – z Frankiem Parkerem, który zasilał pierwszy skład zespołu oraz Jakubem Mielcarkiem, fenomenalnym muzykiem i kontrabasistą. JAZZ Maćka Fortuny to współczesne, europejskie spojrzenie na gatunek, który powoli staje się coraz bardziej kolumnowy i, siłą rzeczy, historyczny.
Wyraziste rytmy, funkowe groovy i cały komplet elektronicznych nawiązań - wszystko to zaprzęgnięte w służbie starego, dobrego jazzu, któremu warto pomóc się przełamać…

Skład zespołu:
Maciej Fortuna - trąbka, elektronika
Jakub Mielcarek - kontrabas
Jakub Miarczyński - perkusja

Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Doktor habilitowany sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzi oficynę wydawniczą oraz studio nagrań Fortuna Music. Wykłada w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania przyznaną za “wyjątkowe międzynarodowe osiągnięcia w obszarze współczesnej muzyki jazzowej potwierdzone uznaniem krytyków polskich i zagranicznych”.
Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt, m.in.: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys”, Maciej Fortuna Trio: „Solar Ring”, „Sahjia” oraz „At Home”, „JAZZ”, a także albumy: „In The Small Hours”, „1”, „LIVE”, „Elektroakustyczna Transkrypcja Utworów Muzyki Filmowej Krzysztofa Pendereckiego”.
Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.  www.maciejfortuna.pl

Jakub Mielcarek – kontrabasista, absolwent Instytu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Porusza się w zróżnicowanych stylistykach, od głównego nurtu, przez free jazz po formy world music i muzyki tradycyjnej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie nagrodę "Złotych Gęśli" przyznawaną najlepszemu instrumentaliście (2009) oraz wyróżnienie indywidualne otrzymane na Festiwalu Nowa Tradycja (2012).

Jakub Miarczyński - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, muzyk, perkusista, improwizator grający głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową, udzielający się sesyjnie, mający epizody w teatrze i kinie, nie tylko jako instrumentalista, czy kompozytor, ale również jako aktor. Współpracował między innymi z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Regularnie występuje w kraju i zagranicą. Kocha muzykę niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek, czy stylistykę.

Informacja prasowa Miejskiego Ośrodka Kultury

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe