Bezpłatna nauka pływania dla 800 uczniów

  • 07.10.2017, 14:58
  • Admin Admin
Bezpłatna nauka pływania dla 800 uczniów
Po przerwie wakacyjnej na Kompleksie Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu ruszyła druga część programu bezpłatnej nauki pływania „Umiem Pływać”, którym objęci są uczniowie klas od drugiej do szóstej szkół podstawowych z terenu gminy Dębica. Korzysta aa niego ok. 800 uczniów

Środki na realizację programu bezpłatnej nauki pływania w 2017 roku, który prowadzony jest przez Klub Sportowy „Chemik” Pustków oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystki w kwocie 117.000,00 zł oraz 70.000,00 zł, które zostały zabezpieczone w budżecie gminy. Pozyskane środki finansowe w całości są przeznaczone na opłacenie instruktorów nauki pływania, transport dzieci oraz wynajem basenu na czas prowadzenia zajęć.
W tym roku programem bezpłatnej nauki pływania zostało objętych blisko 800 uczniów. Podczas trwającego drugiego etapu programu, który będzie trwać do grudnia, każdy z uczniów tak jak to miało miejsce podczas pierwszego etapu weźmie udział w dziesięciu godzinach zajęć nauki pływania z instruktorami.
W ramach prowadzonego programu bezpłatnej nauki pływania, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica na Kompleksie Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu, organizuje szereg zawodów pływackich, dzięki którym wszyscy uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności nabyte podczas zajęć nauki pływania, zaś na koniec programu organizowany jest wielki finał z udziałem wszystkich uczniów, którzy walczą o nagrody indywidualne oraz o tytuł dla najlepszej szkoły.
Nieprzerwanie od 2014 roku dzięki pozyskanym funduszom z Ministerstwa Sportu i Turystki oraz budżetu Gminy Dębica najmłodsi uczniowie mogą korzystać z zajęć bezpłatnej nauki pływania, która przede wszystkim ma na celu pomóc w nabyciu bardzo ważnej umiejętności, która pozytywnie wpłynie na rozwój ogólnej sprawność fizyczną oraz od najmłodszych lat zaszczepi u dzieci postawy zdrowego trybu życia.

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe