Korzec od dzisiaj

  • 13.10.2017, 12:29
  • Admin Admin
Korzec od dzisiaj Plakat wystawy
Od dzisiaj (13 października) do 12 listopada br. w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać prace Andrzeja Korca. Wernisaż wystawy zaplanowano 27 października, tradycyjnie o godz.19:00.

Andrzej Korzec urodził się w Żarach w 1959 roku. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha. Dyplom uzyskał w 1989 r. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Rzeszowie. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw „Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie” oraz Międzynarodowy Plener malarsko-rzeźbiarski „Rakszawa” i „Orzechówka”. Uczestniczył w wielu sympozjach, plenerach i wystawach: Polska, Austria, Czechy, Ukraina, Niemcy, Włochy, Słowacja, Francja, Węgry. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu. W 2006 roku brał udział w polsko- francuskim projekcie „Piękno natury” w Les Arcys, Volgre (Francja). W konkursie „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2008” otrzymał nagrodę Fundacji  Rodziny Zbigniewa Jana Krygowskiego – BWA Rzeszów. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki  za 1996/97 rok, a w 2002 Burmistrza Klagenfurtu.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe