Derby spokojne, choć nie obyło się bez incydentów - zdjęcia

  • 16.10.2017, 13:25 (aktualizacja 16.10.2017, 14:08)
  • Grzegorz Król
Derby spokojne, choć nie obyło się bez incydentów - zdjęcia Grzegorz Król
- Derby Dębicy przebiegły spokojnie - mówi asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji. Mundurowi nie odnotowali poważniejszych zdarzeń związanych z pojedynkiem Igloopolu i Wisłoki.

Jedyne postępowania, mające na celu ustalenie sprawców prowadzone są w związku z zajściami w trakcie drugiej połowy meczu dębickich drużyn. Najpierw kibice Igloopolu podpalili tzw. dywan z koszulek i szalików Wisłoki oraz zaprzyjaźnionych drużyn, po czym kibice Wisłoki odpalili flary, wycelowane w trybunę Igloopolu. Jedna z nich spadła na trybunę rodzinną, gdzie przebywały kobiety i dzieci, a jedna tuż przy linii bocznej boiska, przy nogach sędziego. Materiałów pirotechnicznych używali także kibice Igloopolu.

Incydentami w trakcie meczu zajmie się także Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który zdecyduje, czy na Igloopol nałożona zostanie kara za zachowanie kibiców.

Więcej na temat derbów w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi już jutro, tj. 17 października.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic piłki
kibic piłki 23.10.2017, 14:41
Rada miasta powinna zlikwidować oba kluby i na ich bazie zorganizować jeden. Piłka gorsza niż na wsiach za oborami grają a na około pełno pseudokibiców. Po co to komu potrzebne.
weu
weu 19.10.2017, 09:22
Szkoda naszej kasy na zabezpieczanie tłuki dla dziczy.
Mały Głód
Mały Głód 20.10.2017, 15:03
Jak widze takich jak ty to jestem za eutanazją! Wiesz co to jest "prewencja" (Policja - oddział jeśli tego nie wiesz). To czy beda siedzieć na komendzie czy ruszą swoje 4 litery nic nie zmienia bo i tak będzie na to szła kasa. Tak samo jak strażaki, czy sie pali czy nie kase sie płaci. Jedynie koszty paliwa i to nie do końca idą. Nie do końca bo na komendzie i tak by nie siedzieli tylko patrolowali miasto. ROZUMIESZ GŁĄBIE?
f.k
f.k 22.10.2017, 19:29
wystarczy, że to bydło utrzymujemy z własnych podatków - po gębach widać, że żaden od pokoleń uczciwą pracą się nie skalał. Opłacamy obiekty, piłkokopów, musimy jeszcze płacić za to, że policja zamiast zająć się ściganiem bandytów i pomocą potrzebującym robi nadgodziny pilnując kretynów którzy chcą się pozagryzać. Proszę się nie dziwić, że ludzie mają dość.
aaa
aaa 17.10.2017, 08:05
Kibice Wisłoki są poza obiektem sportowym więc nie biorą udziału w spotkaniu...za bezpieczeństwo poza obiektem odpowiada policja nie Igloopol
Kalina wac
Kalina wac 16.10.2017, 23:41
Wstyd panowie z igloopolu, jak można było nie wpuścić operatora kamery z Wisłoki, chciał nakręcić krótki skrót. Tak samo ten żałosny mur zamontowany na płocie, takiej zawiści z waszej strony nie było od lat, nie tędy droga panowie LKS
rodzic
rodzic 16.10.2017, 20:07
Na 6 zdjęciu widać człowieka z gaśnicą i bandiora który pali te flagi. Gdzie były służby ochroniarskie albo policja? Ten bandior powinien być natychmiast zatrzymany. Wydaje mi się że jest przyzwolenie na takie zachowanie na meczach? Strach tam pójść z dziećmi.
Deb
Deb 16.10.2017, 17:30
Nie flary a rakietnice sygnalizacyjne, to dwie całkiem odrębne środki pirotechniczne PANIE "rzeczniku"
ciekawski
ciekawski 16.10.2017, 15:48
czemu służy kupowanie odzieży i później jej palenie?
luma
luma 16.10.2017, 14:55
Ten cały mecz to KATASTROFA. Żałosne widowisko bez prawdziwych kibiców tylko stado matołów, którzy demolują swój stadion. Prawdziwi kibice byli niewpuszczeni na stadion, tylko stali za drewnianą barykadą. Mecz powinien być dla KIBICÓW, a nie dla Prezesów piłkarskich. Piłka jest dla kibiców, dzięki nim są kluby piłkarskie, a twierdzenie że to nie jest impreza masowa jest kłamstwem ! Panie prezesie jeśli niebyła to impreza masowa, to dlaczego było tyle policji ? ściąganej z Rzeszowa i z innych posterunków ? Mam nadzieje że igloopol ukarzą bardzo wysoką grzywną. Wstyd i strach was obleciał ...
Obiektywny
Obiektywny 16.10.2017, 21:32
Masz rację ten mecz to Katastrofa. Może nie sportowa bo tylko IV liga i nie można się spodziewać za wiele. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Igloopolu , druga bardziej wyrównana chwilami z przewagą Wisłoki. Ale tyle o meczu sportowym.

Otoczka to już inna historia . Zacznijmy od faktów a Ty jak będziesz tak miły to sprostuj.
Każdy kto kiedykolwiek i gdziekolwiek organizował imprezę masową zna ustawę , która to normalizuje.
Żaden powtarzam żaden stadion w Dębicy nie spełnia tych warunków. Trochę łatwiej jest na Parkowej bo po prostu jest mniejsza pojemność stadionu. Z tego co się dziś dowiedziałem żaden mecz na parkowej nie jest imprezą masową . Duży problem jest za to na Igloopolu gdy np. potrzeba by była ponumerować 12 tyś miejsc na sypiącej się betonowej konstrukcji trybun.

Kolejny Twój wpis to Piłka Nożna dla kibiców zgadzam się z Tobą w 100% . Tylko jeżeli nie może być impreza masowa bo nie ma na to obiektu to może oglądać tylko 999 osób. Oferta Igloopolu nie była zła przy 50 biletach obowiązkowych czyli 5% chcieli udostępnić blisko 1/3 możliwych miejsc czyli 300. Przy opisach na stronie Wisłoki ,że było 500 kibiców to 300 na stadionie 200 za ogrodzeniem i byście zakrzyczeli Igloopol na dwa fronty. Myślę , że to była zła decyzja z Waszej strony.

To by było ok , ale zapomnieliśmy o zakazie dla kibiców Wisłoki . I tu negocjacje i dalsze przemyślenia co by było gdyby przestały mieć sens.

Zasłanianie stadionu wydaje się być logiczne . Nie płacisz biletu nie oglądasz . Oglądanie bez biletu to piractwo.
Ale moim zdanie udostępnienie oglądania meczu i mimochodem obiektów dla dzieci jakie posiadają dało by do myślenia gdzie i w jakich warunkach szkoli się dzieci w Wisłoce.
Piszesz o policji . Trochę nietakt policja przez cały czas była przy kibicach Wisłoki i to ich pilnowali by coś się nie wydarzyło.

Niestety się wydarzyło i to jest temat dla mediów. , nie mecz piłkarzy , nie niby barykada , nie kolorowa oprawa Igloopolu , nie olbrzymia grupa fanów Wisłoki świetnie kibicująca , nie ilość biletów dla kogo ile itd.
Tylko incydent wręcz terrorystyczny strzały w kierunku trybun ( co dziwne tam gdzie siedzieli w większości sympatycy Wisłoki , którzy nie chcieli siedzieć pod dachem , oraz bardzo duża grupa dzieci z rodzicami , którzy po prostu chcieli oglądać mecz) . Ten akt był skierowany by zabić lub w najlepszym przypadku pokaleczyć.

I tak jak piszą portale Derby na remis to nie prawda.
Przegrali wszyscy. Kibice bo nie oglądali derbów w komfortowych warunkach, bo nie dopingowali swoich ulubieńców tak jak chcieli .

Ale największymi przegranymi to policja i burmistrz.

Kto pozwolił na przemarsz kibiców Wisłoki , którzy mają zakaz stadionowy na osiedle Słoneczne , kto wydał na to zgodę ?
Kto by wziął na siebie śmierć lub kalectwo jakiegoś obserwatora , matkę , ojca a może dziecka.

Kibice doprowadzili do tego że jestem za Derbami bez kibiców gości lub nawet w ogóle bez kibiców.
I teraz czekam na krytykę .
Bobol
Bobol 17.10.2017, 20:53
Niestety twój wpis nie zawiera faktów a tylko twoje insynuacje
1. Imprezę masową można zorganizować na każdym obiekcie, muszą być tylko spełnione warunki ustawy, i kłamstwem z twojej strony jest to że żaden obiekt w Dębicy nie spełnia warunków, bo nie tak dawno na stadionie Wisłoki odbyła się impreza w której uczestniczyło kilka tyś. osób (Goodfest) po prostu trzeba go przygotować natomiast działacze Igloopolu nie mieli takiego zamiaru.
2. Piłka nożna dla kibiców i tak jak w poprzednim punkcie wspomniałem tylko niechęć działaczy Igloopolu doprowadziła do tego że kibice Wisłoki nie mogli wejść. Co do podziału to szkoda dyskutować z tobą. Nie wiem ile masz dzieci ale zakładając że masz dwójkę zabierasz je na basen i dostajesz jeden bilet, to jedno dziecko wysyłasz a drugiemu każesz stać za siatką?.
3. Negocjacje odbywały się na długo przed zakazem więc po raz kolejny nie trafiony argument.
4.Ktoś konstrukcję o takich gabarytach musiał zatwierdzić, wydać pozwolenia, zgody pytam kto za to odpowiada by na obiektach miejskich powstała taka budowla zagrażająca zdrowiu i życiu kibiców Wisłoki.
5. Nie widziałem aby ktoś strzelał a jeżeli tak to zasługuje to na naganę, po za tym policja bada sprawę i do jej wyjaśnienia radził bym się wstrzymać z oskarżeniami ponieważ pomówienia są zagrożone karą.
6.Na przemarsz zezwoliło miasto i nie na stadion tylko na ulicę cegielnianą. Przypomnę że żyjemy w wolnym kraju który zapewnia nam swobodne poruszanie się o czym mówi ustawa o zgromadzeniach.

Reasumując nie znasz w ogóle faktów a twoje insynuacje są na marnym poziomie.
obiektywny
obiektywny 22.10.2017, 18:45
Przepraszam , że nie odpowiedziałem szybko niestety zajęty jestem Większymi rzeczami.
Dziękuje że nie używasz wulgaryzmów i rzeczowo piszesz na miarę Twojej wiedzy. Chciałbym tylko zaznaczyć , że nie jestem kibolem ( ciekawe bo nie miałem wiedzy co to jest Kibol, Ultras a kibic i piknik)
a raczej piknikiem. Mój ojciec razem ze mną ( jak byłem mały) był na każdym meczu Wisłoki i później też Igloopolu. Oglądałem kilkadziesiąt jak nie kilkaset meczy tych dębickich drużyn.
Ok
teraz Ci odpowiem na Twoje sugestie czy jak sądzisz argumenty.
1.Nie czytałeś tej ustawy.
Porównujesz imprezę masową typu koncert z meczem piłki nożnej podwyższonego ryzyka.
Poczytaj ustawę to nie jest do porównania. A to , że działacze Igloopolu nie mieli zamiaru brać na siebie organizacje imprezy masowej to masz rację.

2. Ten punkt mnie rozbawił . O podziale szkoda dyskutować masz rację Dwie wersję piękny stadion na 12 .000 to 600 szt. dla Wisłoki fakt. Impreza nie masowa Wisłoka 50 szt to fakt.
300 biletów to abstrakcja i za to winie Igloopol . Porównanie z basenem, dobry i zły tata. Jakbym miał jeden bilet to nie jechał bym na basen z dziećmi i nie oglądał bym jak idiota przez okno jak inne dzieci się pluskają , chyba Mosir zakleił szyby by nikt nie zaglądał na basen kto nie zapłacił biletu.
3. Być może negocjacje były przed zakazem . Nie wiem może tak. Indyk myślał o niedzieli a w sobotę łeb ucięli.
4. Pytasz kto pozwolił na konstrukcję. Troszkę Cię to dyskredytuje. Konstrukcje nie związane z podłożem na stałe i tymczasowe nie podlegają zgłaszaniu nikomu , kibice tak Wisłoki jak i Igloopolu mają przyzwolenie na pracę na obiektach. Poza tym piszesz ,że zagrażało zdrowiu i życiu kibiców Wisłoki. I piszesz ,że konstrukcja powstała na terenie Mosiru. W punkcie 6 piszesz ,że zgoda na przemarsz jest do ulicy Cegielnianej czyli barykada na Mosirze nie mogła wam zagrażać. To Wy jak małpy z drzew skradliście widowisko. A było po zakazie zapłacić za 300 biletów to mielibyście panoramę na boisko.
Kto robi imprezę i daje oglądać widowisko osobą , które nie stać na bilet.
Dodając napisz proszę kto wydał zgodę na przemarsz . Pisałeś ,że miast ale ktoś musiał się podpisać My wyborcy chcemy to wiedzieć.

5. Ten punkt przemilczę myślę że czas na Policję. Zerknij na skrót i widzę ,że jesteś rozsądny. Nie ma o czym pisać.
taki sobie
taki sobie 17.10.2017, 19:48
zgadzam się z Twoim wpisem, dodam jeszcze czy prawdziwi kibice zostawiliby taki syf na rynku dębickim gdzie się zbierali?? czy prawdziwi kibice z honorem dali by się prowadzić jak bydło na sznurku?? mieli zakaz stadionowy powinni oglądać mecz w internecie bo taka możliwość była, no i koszty takie ogromne na pilnowanie przemarszu kogo?? kibiców ... by potem zbierać na Dom Dziecka, gdyby nie trzeba było ściągać tej policji to pewno dzieci z Domu dziecka by nie biedowały
Ooo
Ooo 17.10.2017, 11:38
Takich zakłamań, bzdur i społeczniarskich zachowań dawno tu nie było we wpisie,. Jesteś zwykłą parówką i tyle w temacie. Na wiosne damy wam znów tyle biletów ile tylko zechcecie.Tyle tylko żeby znów się nie okazało że wykorzystacie jedynie 300 i napiszecie ze była selekcja. bauhahahahah
aaa
aaa 17.10.2017, 10:59
Może jakiś radny skierowałby te pytania do włodarzy?

Pozostałe