W hufcu bez zmian

  • 17.10.2017, 11:12
  • Admin Admin
W hufcu bez zmian Hufiec ZHP
W Ratuszu obradował zjazd sprawozdawczy Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. Wzięli w nim udział uprawnieni do głosowania drużynowi i instruktorzy.

Zjazd sprawozdawczy odbywa się w połowie kadencji władz hufca, służy podsumowaniu oraz ocenie dotychczasowej pracy, a także dyskusji nad kierunkami prac na kolejne dwa lata kadencji. Odbywa się też głosowanie nad absolutorium dla członków komendy hufca. Obrady prowadził zastępca komendanta hufca hm. Sławomir Gleń HR, a pełnomocnikiem Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP był phm. Bartosz Krzemień HR.
W czasie zjazdu komendant hufca hm. Mateusz Cebula HR przedstawił sprawozdanie za połowę kadencji, wskazując na stabilne funkcjonowanie hufca, zapewnione przygotowanie kadry do funkcji oraz pozyskane środki finansowe na działalność programową. Dębiccy harcerze uczestniczą w przedsięwzięciach międzynarodowych, ogólnopolskich i chorągwianych, a także je współtworzą. Hufiec ZHP Dębica inicjuje i włącza się w szereg akcji społecznych (Drużyna Dębickich Serc, Szlachetna Paczka, Okulary dla Afryki i inne) oraz uroczystości patriotyczno-religijne.
Swoje opinie do sprawozdania przedstawiła komisja rewizyjna oraz komenda chorągwi. Kolejno odbyło się głosowanie, w którym każdy z członków komendy hufca otrzymał jednogłośnie absolutorium z tytułu pełnionej funkcji przez ostatnie dwa lata. Przyjęto także sprawozdania komendy hufca i komisji rewizyjnej hufca.
W dyskusji programowej omówiono silne i słabe strony pracy drużyn i gromad wynikające z corocznego współzawodnictwa jednostek Hufca ZHP Dębica, a także pomysły na odświeżenie programu zbiórek.
- Dziękuję wspólnocie instruktorskiej za pozytywną ocenę ostatnich dwóch lat pracy mojej i komendy, którą kieruję. – mówi hm. Mateusz Cebula.
– To zobowiązanie na pozostałą połowę kadencji, aby z co najmniej takimi samymi rezultatami stanąć przed zjazdem, który za dwa lata podsumuje całość naszej pracy - dodaje.

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe