Posypały się kary za derby

  • 25.10.2017, 14:25 (aktualizacja 25.10.2017, 14:40)
  • Grzegorz Król
Posypały się kary za derby Między innymi za spalenie szalików i koszulek Wisłoki, na Igloopol nałożona została kara.
Ludowy Klub Sportowy Igloopol będzie musiał zapłacić 1,5 tys. zł kary, a kibice Klubu Sportowego Wisłoka dostali zakaz wyjazdów zorganizowaną grupą na cztery pierwsze mecze rundy wiosennej 2017/18. To kary za incydenty, do których doszło podczas rozegranych 15 października derbów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Kibice pierwszego z klubów odpalili na stadionie materiały pirotechniczne, a także podpalili tzw. dywan złożony m.in. z koszulek i szalików Wisłoki, jak również zaprzyjaźnionych z nimi drużyn Siarki Tarnobrzeg, ROWu Rybnik, czy Górnika Zabrze.

Z kolei kara na kibiców Wisłoki nałożona została m.in. za odpalenie materiałów pirotechnicznych spoza stadionu, na którym mecze rozgrywają piłkarze Igloopolu. Rakietnicami sygnalizacyjnymi celowali w trybunę zajmowaną przez sympatyków Igloopolu, ale również Wisłoki, którzy na własną rękę kupili bilety na mecz. Jedna z rakietnic spadła na trybunę, jedna tuż przy nogach sędziego liniowego, a reszta przeleciała nad płytą boiska, uderzając m.in. o budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kolejna spadła na teren kościoła Krzyża Św., gdzie doszło do pożaru krzewów ozdobnych.

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
suwak
suwak 30.04.2018, 11:38
Wczoraj na meczu Paszczyny z Małą dwóch kiboli Igloopolu pobili chłopaka z Niedżwiady oraz dziewczynę. Przyjechali z miotaczemn gazu i maczetą, Wydawało się że człowiek przyjdzie na mecz w klasie B i spokojnie oglądnie a tu wpadło dwóch zamaskownych bandziorów i pobli ludzi. Szukali ponoć kiboli Wisłoki ale, żadnego nie znależli to pobili niwinnych ludzi.
kaes
kaes 30.10.2017, 15:13
Raca odpalona z miejsca gdzie byli kibice Wisłoki doleciała aż na teren kościoła? Z czołgu strzelali czy jak?
Rtf
Rtf 31.10.2017, 02:20
To byla radziecka katiusza????
xyz
xyz 28.10.2017, 22:54
Tak czytam te komentarze i zastanawiam się czy wogole ktoś z was był na ostatnich derbach?!O czym wy k.... gadacie? Jakie siedzenie pozamykanym w domu?Jakie zadymy? Był normalny przemarsz kibiców Wisłoki pod stadion i z powrotem nic więcej. Kto chciał mogł bez przeszkód wyjsc z domu i iść na mecz albo na piwo - nikt nikomu tego nie zabraniał!
Chybab
Chybab 27.10.2017, 21:35
Najśmieszniejsze są komentarze: co takiego złego kibice zrobili? Hahaha no proszę was...
nikt
nikt 26.10.2017, 23:29
Igloopol był jest i będzie a to ze sie wam nie podoba to waz problem wasz kompleks.Nigdy nie osiagniecie sukcesu bo my jestesmy i o to chodzi....
Porządek zrobić z LKS
Porządek zrobić z LKS 26.10.2017, 13:27
Tak na marginesie to odpowiedzialność za burdy moralną ponosi twórca LKS - IGLOOPOL - Edward Brzostowski. Jak by nie założył swojego klubu, zrobił to w kontrze do Wisłoki. Było by spokojnie i dobra liga na Wisłoce
fan
fan 26.10.2017, 14:26
Racja. Słaba decyzja jak na tak małe miasto. Teraz niestety wszyscy przez to cierpią.
ciekawski
ciekawski 25.10.2017, 23:17
Co ma na celu KUPOWANIE koszulek i szalików żeby później je spalić?
weu
weu 25.10.2017, 18:04
Dzicz działa dziko.
Darawa
Darawa 25.10.2017, 16:30
A czego sie spodziewać po prawicowym kibolstwie pseudo-patriotycznym? Jak są derby to co roku jest to samo. Bójka w imię ojczyzny tfu
fan
fan 25.10.2017, 16:10
To jest straszne, ze cała Dębica staje się zakładnikiem bandy idiotów, niszczących wszystko co jest na ich drodze. Wszystkie działania zarządów klubów mimo że bardzo rozsądne idą w łeb przez tych bandytów. Jeżeli nikt nie chce podjąć decyzji o utworzeniu jednego klubu, powinno się oddać stadiony przy Parkowej i Piłsudskiego w zarząd obydwu klubów. Niech o nie dbają z własnej kieszeni i kieszeni sponsorów, którzy chcą bandytów utrzymywać. Jak coś rozje.. to niech to naprawiają z własnych środków. Dlaczego my wszyscy musimy za to płacić.Jeszcze zachcianki z budzetu obywatelskiego. Przecież to ma służyć wszystkim dębiczanom a nie tylko garstce związanej z danym klubem. Fotele w MOKu nie zostały wymienione, a już pewnie by były zrobione i służyły wszystkim.
Niech ktoś ten poroniony układ powstrzyma bo do niczego dobrego to nie prowadzi a kosztuje sporo. Mamy kampanię w toku, na pewno kandydat który chciałby zrobić z tym porządek spotka się z aprobatą sporej większości mieszkańców miasta.
XMen
XMen 27.10.2017, 21:33
o trzym ty mowisz Zalosna istoto
jan08
jan08 26.10.2017, 22:38
Nie widziałem dewastacji stadionów od lat, raczej widziałem jak kibice za swoje pieniążki remontowali i sprzątali swoje stadiony.Majątek wart kilka milionów oddać klubom? taki artysta już był i chciał od Wolickiego i rady oddanie stadionu Wisłoki za darmoche, ten biznesmen chciał na głównej płycie market budować,tak market. Wisłoka niech dziękuje panu Burmistrzowi Wolickiemu i większej części rady miejskiej, tej związanej z PiS że nie oddali obiektu, bo byli też radni związani z rozwojem Dębicy pana Edka towarzysza którzy chętnie by oddali stadion pod market. Jak plan by wypalił to dziś Wisłoka musiała by wynajmować obiekt żeby grać w lidze.
ups
ups 28.10.2017, 00:51
W środę na pucharze kilka krzesełek rozwalonych na stadionie Igoopolu przez kibiców Wisłoki.
op
op 28.10.2017, 13:18
tam gdzie jest sektor kibiców nie ma krzesełek
Vdbdb
Vdbdb 27.10.2017, 21:33
Przynajmniej nie było by tych idiotów kiboli
fan2
fan2 26.10.2017, 07:39
Całkowicie sie z tym zgadzam. OD dluzszego czasu zastanawiam sie po co w tej miescinie dwa kluby i jak to opisane powyzej niewola mieszkancow ktorzy w dzien wolneog musza siedziec pozamykani w domach przez bande idiotow - nie obrazajac kibicow,ktorzy przychodza obejrzec pilkarski show a nie burdy. Wystarczy pomyslec ile pieniedzy idzie na marne i ilu debiczan przychodziloby na mecze calymi rodzinami z dziecmi i ile pieniedzy by zostawiali kupujac jakies przekaski czy bilety rodzinne... napewno wiecej niz banda kiboli ktora swoich zachowaniem odstrasza ludzi a biletow i tak nie kupuje... tacy to kibice... Mecz pilkrski to tez rozrywka kulturalna dla innej grupy spolecznej, ale musi byc bezpiecznie i spokojnie na tyle by mlode pokolenie bralo z tego przyklad i za kilanacie lat przychodzilo na mecze i zsotawialo pieniadze wraz ze swoimi rodzinami.
Z bandy idiotów
Z bandy idiotów 29.10.2017, 05:23
Ty byłeś kiedyś na meczu?
asdf
asdf 26.10.2017, 00:26
To jakim cudem w budżecie obywatelskim najwięcej głosów zyskały zadania związane z piłką nożną i klubami? Skoro to tylko garstka jest zainteresowana?
Poza tym nie ma także coś służy wszystkim dębiczanom, zawsze cos służy pewnej grupie, pumptrack, kino, boisko, dom kultury, biblioteka, droga, chodnik itp
Zawsze części nigdy wszystkim
Jest taka sama szansa ze kibol pójdzie do MOK jak to że yntelygent na mecz
I dalej:
skoro bija się na derbach to jak połączysz kluby to się będą bić z Mielcem albo Rzeszowem i co?
Dalej będziesz łączył?
To co? Jeden klub podkarpacki? To się będą bicz małopolskim albo lubelskim
fan
fan 26.10.2017, 13:17
Kluby wygrały głosowania w BO, bo były najbardziej zmobilizowane, chodzili po domach i zbierali podpisy. I wygrają również w tym roku, co do tego nie mam złudzeń. Tylko czy jest sens wydawać pieniądze na coś z czego wiadomo że nie skorzysta spora cześć mieszkańców. Bo jak przyjdzie kibic igloopolu na stadion wisłoki, lub odwrotnie, to dostanie wpier... albo racą w głowę. Z pumptracku, chodnika, kina może skorzystać każdy kto ma na to ochotę. Każdy mieszkaniec ma wybór, ale to nie jest wybór czy mam ochotę czy nie.

Jeżeli nie da się utworzyć jednego klubu piłkarskiego na przyzwoitym poziomie, który nie tworzy podziału to trzeba przenieść środki, które wydawane są na utrzymywanie obiektów na żenującym poziomie infrastruktury i drużyny żenującym poziomie piłkarskim, dla klubów które mogą jednoczyć dębiczan, a nie dzielić. Np. piłki siatkowej czy hokeja.

Stadiony przekazać Igloopolowi i Wisłoce. Niech same zadbają o swój rozwój jeżeli jest w tym taki potencjał. Dotacja z miasta na utrzymanie szkółek i akademii piłkarskich, bo miasto powinno dbać o rozwój dzieci i młodzieży, ale nie żeby sponsorować kupowanie zawodników do buraczanej ligi.
W tym momencie obydwa obiekty są miejskie, pracownicy, którzy tam pracują zatrudniani są przez wszystkich mieszkańców, naprawy robione są z pieniędzy mieszkańców. Kibole rozwalą krzesełka, ogrodzenie czy cokolwiek innego to płaci za to mieszkaniec Dębicy. Przyjedzie hołota z Rzeszowa czy Mielca i rozwali część stadionu w Dębicy to płaci za to nie klub tylko miasto. A co jest miasto i mieszkańcy są winni temu, że kibole utrzymują jakieś pakty czy prowadzą wojny z kibolami z innych miast.
Chcecie prowadzić sobie wojny to sobie prowadźcie za swoje pieniądze jak Was na to stać. Jak Was stać na to żeby rozwalać czyjś stadion i w odwecie spodziewać się tego samego, to rozwalajcie. Ale nie na zasadzie, że swoją kasę inwestujecie w to żeby kupić szaliki, flagi, żeby je potem spalić, a nie stać Was na to żeby wyremontować szatnie czy kibel tylko biegacie do miasta z żalem, że burmistrz Wam nie pomaga.

Zdaję sobie sprawę, że podziały są tak duże, że jeden klub na pewno nie powstanie. To tak jakby ktoś się łudził że wyborcy PiS i PO po połączeniu dwóch partii nagle zaczęliby wspólnie chodzić na miesięcznice czy marsze w obronie demokracji. Dlatego ludzie zmęczeni tym podziałem szukają innych zainteresowań i przestają się angażować w sprawy bieżące Państwa. I również przez Wasze podziały ludzie i władze przerzucają się na inne sporty. Jeżeli tylko miasto zadba o odpowiednie finansowanie, oprawę i warunki to doczekamy się drużyny która będzie dawała prawdziwe sportowe emocje i z którą będziemy Wszyscy prawdziwi kibice sportu w mieście mogli się utożsamiać. A Wy się dalej napierd,,, między sobą w IV lidze, haha.

o rany
o rany 29.10.2017, 13:53
jak oddać stadiony klubom piłkarskim to oddać lodowisko hokeistom, a basen plywakom, i luzik :-)
lol
lol 07.11.2017, 23:07
atak a propos widział ktoś kogoś z Wisłoki na basenie krytym???????
OLA
OLA 08.11.2017, 11:10
LOLEK BYŁ !! MASKOTKA
si
si 29.10.2017, 21:17
Z basenow i lodowiska korzystaja wszyscy mieszkancy. A czy naa plyte boiska pozwola wejsc komukolwiek poza druzynami?
lol
lol 07.11.2017, 23:09
no nie wszyscy! kibole Wisłoki tam się nie zapuszczają! to tak jakby latem ktoś z Piłsudskiego poszedł na basen przy Galerii!!! cheche swoja drogą jakie to porąbane!!
si si
si si 30.10.2017, 13:35
a chociażby Dębica- Dębicy cały stadion trybuny i boisko sztuczne do dyspozycji-fakt-FAKT
jan
jan 26.10.2017, 15:08
Powtarzam jeszcze raz wsparcie miasta jest znikome,.Spokój bedzie jak kluby będą grać w innych ligach. Nie widziałem w Dębicy w ostatnich latach dewastacji stadionów przez kibiców, widziałem jak kibice np Wisłoki za swoje remontowali stadion, jak za komuny w czynie społecznym.Nie pisz bzdur, co do projektu obywatelskiego to sympatycy piłki nożnej którzy licznie chodzą na mecze Wisłoki, także z dziecmi nie mają prawa do swoich projektów i remontu stadionu?
Pan PIterson
Pan PIterson 26.10.2017, 12:54
,, skoro bija się na derbach to jak połączysz kluby to się będą bić z Mielcem albo Rzeszowem i co? "

To raczej powinniśmy się martwić o naszych mieszkańców, a nie że ludzi boją się po ulicach chodzić swojego miasta ! ! co to za myślenie ? Nie sądzę by kibice z Mielca czy tam z Rzeszowa tak się zadomowili w Dębicy by stwarzali realne zagrożenie dla jej mieszkańców.

Teraz mamy zagrożenie w naszym mieście z powodu dwóch klubów
ola
ola 26.10.2017, 13:19
Co takiego kibice złego zrobili ??? Ostatnie lata były spokojne, nie grali w jednej klasie rozgrywkowej, nie było Derbów i było spokojnie. Jak najszybciej powinien jeden klub awansować wyżej i będzie w miarę spokojnie
Pan Piterson
Pan Piterson 26.10.2017, 14:26
Co takiego złego zrobili ? co ile czasu w gazecie wychodzi cos na temat bandytyzmu kiboli ? co ile ktoś dostaje w pysk u siebie w mieście ? do tego każdy kto idzie na obiekty sportowe i nie jest z ,, zatorza" może dostać w łeb . I ty mówisz co kibice złego zrobili ?

moralne zepsucie ludzi jest już taki iż nie dostrzegają problemów społecznych i czynników które je powodują.

Pozostałe