Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Tanie OC pojazdu - co trzeba wiedzieć?

  • 26.10.2017, 14:33
  • Grupa Tipmedia
Tanie OC pojazdu - co trzeba wiedzieć?
Rozbudowana oferta ubezpieczeń komunikacyjnych sprzyja korzystnym dla portfela posiadaczy pojazdów mechanicznych wyborom. Każdy, kto szuka tanich rozwiązań bez problemu znajdzie ofertę idealnie dopasowaną pod względem warunków jak również kosztów do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Zgodnie z przepisami, jakie obowiązują nie tylko w naszym kraju, ale również na terenie państw przynależnych do Wspólnoty Europejskiej, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC pojazdu jest obowiązkowe. Regulacje prawne nakładają obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia komunikacyjnego każdy pojazd mechaniczny, który jest dopuszczony do ruchu drogowego. Jednak przed przystąpieniem do podpisania umowy z dowolnie wybranym Towarzystwem Ubezpieczeniowym warto mieć świadomość, że nie regulują one sposobu naliczania składki, co w efekcie pozwala na ofertę konkurencyjnych pod względem finansowym polis OC.

Jak naliczana jest składka na OC pojazdu?

Ubezpieczyciel przed stworzeniem oferty na bieżąco analizuje ryzyko powstania szkody, która wymagać będzie wypłaty odszkodowania. W pierwszej kolejności bierze pod uwagę informacje dotyczące samego ubezpieczanego pojazdu, czyli jego:

  • Markę i model

  • Pojemność silnika

  • Przeznaczenie

  • Lokalizację

W drugiej kolejności analizowany jest jego posiadacz pod względem:

  • Historii ubezpieczenia

  • Wieku

  • Okresu bezszkodowej jazdy

  • Czasu posiadania prawa jazdy

Potencjalni klienci każdego Towarzystwa Ubezpieczeniowego: z dużym stażem kierowcy oraz bezszkodową jazdą mogą liczyć, że przy naliczeniu składki na OC pojazdu uzyskają atrakcyjne promocje. Warto również wiedzieć, że korzystanie z internetowego kanału dystrybucji polis dodatkowo generuje dość znaczne obniżki kosztów, co w efekcie pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych przy wykupie najkorzystniejszego wariantu polisy.

Pomocny kalkulator OC AC

Przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej warto koniecznie skorzystać z przydatnych narzędzi, jakie udostępniają swoim użytkownikom internetowe porównywarki ubezpieczeniowe. Zamieszczony na ich stronach kalkulator OC AC zaledwie w kilka sekund generuje szacunkową wartość wybranych ofert polis ubezpieczeniowych ułatwiając w ten sposób wybór najkorzystniejszego wariantu. Po dokonaniu wyboru serwis automatycznie przenosi potencjalnego klienta na firmową stronę Towarzystwa Ubezpieczeniowego gdzie udostępniony jest wniosek umowy.

Ubezpieczenie samochodu zawarte drogą online ma taką samą skuteczność prawną jak tradycyjna forma, a odpłatność składki może następować w wybranej przez ubezpieczonego formie.

Więcej o tanim ubezpieczeniu OC tutaj.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe