Powstaje wielka myjnia na Mościckiego

  • 07.11.2017, 17:27
  • Admin Admin
Powstaje wielka myjnia na Mościckiego
Myjnia dla aut ciężarowych powstaje przy ul. Mościckiego, obok linii kolejowej Dębica - Mielec. Buduje ją, m.in. za unijne dotacje, firma Proclean Tank Cleaning Group. To spółka jawna, należąca do Doroty Mytkoś - Wójtowicz, Arkadiusza Wójtowicza i Konrada Wójtowicza.

W myjni możliwe będzie mycie nie tylko ciężarówek, ale też produktów lateksowych, części podzespołów silnikowych lotniczych i innych.
Umowę na realizację projektu spółka podpisała w lutym z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Obiekt ma być gotowy w maju 2018 roku.
Wartość projektu o nazwie Proclean Park&Service - stacja obsługi transportu produktów płynnych i sypkich w łańcuchu dostaw intermodalnych oraz specjalistycznych usług mycia dla branży spożywczej, chemicznej i lotniczej, to 11,5 mln zł, a wartość dofinansowania to nieco ponad 6 mln zł. 
Z tego samego funduszu - EFRR, firma zrealizowała już inny projekt: zakup nowoczesnych urządzeń oraz systemu informatycznego. Jego wartość to 1,3 mln zł, a dofinansowanie wyniosło 500 tys. zł. Za te pieniądze zostały zakupione specjalistyczne urządzenia do linii myjącej autocysterny, silosy, tank kontenery oraz samochody ciężarowe przy wykorzystaniu sprzętu i rozwiązań innowacyjnych oraz program zarządczy.
Budynek przy ul. Mościckiego buduje firma Alu-Tech sp. z o.o., według projektu architekta Marka Krystka. Kierownikiem budowy jest Tomasz Soboń.
Ci sami wspólnicy: Dorota Mytkoś - Wójtowicz, Arkadiusz Wójtowicz i Konrad Wójtowicz są też udziałowcami innej firmy z branży transportowej - PC Logistic sp. z o.o. z Nagawczyny.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ares
Ares 09.11.2017, 19:22
Tak, tylko jak ta myjnia będzie oddziaływała na budynki mieszkalne stojące tam od lat 70-tych i czy posiada warunki oddziaływania na środowisko .Taka myjnia powinna być umiejscowiona co najmniej 100 m od zabudowy jednorodzinnej a tak to to pod nos mieszkańców wsadzono zakład uciążliwy dla środowiska .
Magda
Magda 10.11.2017, 23:21
zakład uciążliwy dla środowiska.... ulubione hasło "ekologów"
Norbert
Norbert 08.11.2017, 11:04
A wie ktoś, co budują po przeciwnej stronie ulicy?

Pozostałe