Na to mieszkanie czeka pięćdziesięciu chętnych

  • 16.11.2017, 08:00
  • Admin Admin
Na to mieszkanie czeka pięćdziesięciu chętnych Agnieszka Majba - Pochwat
100 tysięcy złotych potrzeba, by skończyć budowę mieszkania treningowego w Bobrowej Woli dla podopiecznych Stowarzyszenia Radość. Chętni, by w nim zamieszkać, już ustawiają się w kolejce. Problem w tym, że stowarzyszenie nie ma pieniędzy na sfinalizowanie prac. Ale ma nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy zechcą wesprzeć tę ważną dla osób niepełnosprawnych inwestycję.

Mieszkanie treningowe, w którym podopieczni uczą się samodzielnego życia od dwóch lat funkcjonuje w Dębicy. Nie zdarzyło się, by stało puste, bo taka forma nauki niezależności cieszy się wielkim powodzeniem. To trening dla niepełnosprawnych, ale i odciążenie ich rodzin, które choć na jakiś czas zwolnione są z całodobowej opieki nad bliskimi. W mieszkaniu treningowym ich rolę przejmują opiekunowie i terapeuci.
Na remont strychu w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli już dwa lata temu udało się pozyskać dotacje. 500 tys. zł pochodzi z RPO, 50 tys. zł dał PFRON. Wtedy ta kwota wydawała się wystarczająca, na to, by 350-metrowy strych zamienić w pomieszczenia mieszkalne: dwie sypialnie, trzy łazienki, kuchnię oraz dużą salę terapii.
- Ale już po pierwszym przetargu okazało się, że brakuje nam 70 tys. zł. Teraz ta kwota urosła do 100 tys. zł - mówi Paweł Morawczyński, wiceprezes Radości.
Nie wyobraża sobie, by mieszkanie miało nie powstać, ale przyznaje, że bez pomocy ludzi dobrej woli, będzie trudno doprowadzić je do takiego stanu, by można się tu wprowadzić i mieszkać. Trzeba jeszcze kupić meble, zadbać, by poszczególnym pomieszczeniom nadać przytulny domowy charakter. Gdyby znalazły się fundusze, już za miesiąc mogłoby tutaj zamieszkać pięcioro podopiecznych Radości. A trzeba zaznaczyć, że w kolejce czeka 10 razy tyle zainteresowanych, więc powstawanie takich mieszkań w przyszłości będzie nieodzowne.
To w Bobrowej Woli ma jeszcze jeden plus - lokalizację. Znajduje się w tym samym budynku, co WTZ, dzięki czemu jego lokatorzy mają ułatwiony dostęp do pracy.
Paweł Morawczyński zwraca się z apelem o finansową pomoc. Liczy na prywatnych darczyńców, ale też firmy i instytucje.
- Proszę mi wierzyć, każdy grosz się przyda - mówi.
Pieniądze można wpłacać na konto: 04 1240 4807 1111 0000 5531 4309.

(gaM)
Obserwator Lokalny nr 45/2017

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Darek
Darek 16.11.2017, 12:36
Po co wpłacać pieniądze? wystarczy 1% podatku w PIT za 2017r przekazać na OPP Stowarzyszeniu Radość i kasa się uzbiera z nawiązką.

Pozostałe