Wiktor Jezioro - Geniusz IT

  • 26.11.2017, 18:41 (aktualizacja 26.11.2017, 19:20)
  • Janusz Grajcar
Wiktor Jezioro - Geniusz IT
Pochodzący z Pustkowa uczeń I klasy Technikum Teleinformatycznego w Zespole Szkół nr 2 Dębica Wiktor Jezioro, wygrał ogólnopolski konkurs Geniusz IT organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. W ścisłym finale okazał się najlepszy z sześciu zakwalifikowanych do niego młodych informatyków.

Wojciech Bobak, administrator systemów komputerowych w WSB NLU w Nowym Sączu w wywiadzie udzielonym TVP Kraków, mówił, że 16-latek z Pustkowa zaprezentował takie rzeczy, do których powinniśmy używać słownika, żeby zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w tym projekcie.
- Jestem m.in. odkrywcą kilku liczb pierwszych, stworzyłem dziennik elektroniczny, a także minielektrownię słoneczną. Zajmuję się programowaniem, elektroniką, matematyką i kryptografią. Największym moim marzeniem jest decentralizacja wszystkiego i dążenie do równości - mówi Wiktor Jezioro.
Główną nagrodą w tym konkursie było 10 tys. zł. Wiktor zostanie też zaproszony na wizytę studyjną w Microsoft Polska, a ze strony tej firmy liczyć może dodatkowo na mentoring technologiczny i biznesowy. Szesnastolatek tym sukcesem zapewnił sobie również darmowe studia w WSB-NLU w Nowym Sączu, oczywiście jeśli zechce wybrać tę uczelnię.
A już w poniedziałek o godz. 10:00 Wiktora Jezioro będzie można zobaczyć na antenie TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie, gdzie będzie opowiadał o projektach, nad którymi pracuje. Towarzyszyć mu będzie jego opiekun Waldemar Lipiński, nauczyciel przedmiotów informatycznych w Kwiatku.

Więcej o sukcesie Wiktora Jezioro napiszemy we wtorkowym wydaniu OL. Zapraszamy do lektury.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pani A.
Pani A. 26.11.2017, 21:02
Brawo Wiktor! To wspaniała wiadomośc. "Dziewiątka" trzyma za Ciebie kciuki. Powodzenia!

Pozostałe