Prawa dziecka - akcja w przedszkolu (zdjęcia)

  • 27.11.2017, 10:43
  • Admin Admin
Prawa dziecka - akcja w przedszkolu (zdjęcia) MP nr 1
Już od trzech lat 20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w całym kraju. Miejskie Przedszkole nr 1 w Dębicy włączyło się aktywnie w obchody tego dnia.

Prawa dziecka  są w naszej codziennej pracy priorytetem. Już od września w każdej grupie przedszkolnej dzieci poznają swoje prawa podczas pogadanek, zabaw i zajęć, tworzona jest wizualizacja praw  w widocznym miejscu na salach zajęć. Dzieci tworzą też kodeksy dobrych manier, wiedzą, że mają prawa i obowiązki.
Obchody  Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w przedszkolu zorganizowały nauczycielki: Małgorzata Kusibab, Dominika Musiał, Natalia Szustkiewicz. Nad całością czuwała dyrektor Anna Szczepanik.
Przystępując do świętowania Dnia Praw Dziecka już wcześniej przeprowadzono z dziećmi na grupach pogadanki, zajęcia z wykorzystaniem literatury dziecięcej. Zaangażowano też chętnych rodziców proponując im wykonanie rodzinnych  prac plastycznych dotyczących praw dziecka.  Została też wykonana gazetka dla rodziców na holu przedszkolnym.
W dniu święta już od rana na holu dolnym przedszkola pojawiła się wystawka prac plastycznych w wykonanie których zaangażowane były całe rodziny. Dzieci przyszły ubrane odświętnie, co już było dla nich sygnałem, że dzieje się coś ważnego, że będzie  to dzień inny niż zwykle.
Podczas uroczystości dzieci z grupy III (4-latki) pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Kusibab zaprezentowały część artystyczną – wiersze o prawach dziecka oraz  piosenki. Każde prawo zostało przedstawione na przygotowanych planszach i obrazkach, które dzieci pokazywały podczas uroczystości. Sześciolatki z grupy V przygotowały pod kierunkiem Dominiki Musiał taniec do utworu Marka Grechuty „Gdy dzieci tańczą”, który wzruszył uczestników uroczystości..
Następnie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną z wykorzystaniem tablicy interaktywnej „Prawa Dziecka”. Uroczystość zakończono zabawami integracyjnymi do odpowiednio dobranych na ten dzień utworów. Na pamiątkę uroczystości dzieci otrzymały emblematy z ich prawami przygotowane przez nauczycielkę Natalię Szustkiewicz.

Małgorzata Kusibab

 

Admin Admin

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kot
kot 28.11.2017, 16:23
mam prawo do pomocy lekarskiej kiedy tego potrzebuje

Pozostałe