Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Poeci do piór - konkurs dla każdego

  • 29.11.2017, 11:25 (aktualizacja 29.11.2017 12:16)
Poeci do piór - konkurs dla każdego
Tygodnik Podhalański, zaprzyjaźniona z Obserwatorem Lokalnym redakcja spod Tatr, po raz siódmy ogłasza ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza im. J. Tawłowicza. Na zwycięzcę czeka statuetka i weekendowy pobyt w Białce Tatrzańskiej w Termach Bania.

Tematyka wierszy jest dowolna, nie ma też ograniczeń wiekowych. Wiersze będą oceniane w dwóch kategoriach: literackiej i gwarowej. Nie chodzi tylko o gwarę podhalańską, na nasz konkurs wiersze przysyłają m.in. poeci ze Śląska.
Każdy poeta może przysłać tylko jeden wiersz. Utwór należy opatrzyć godłem - słowem (pseudonimem). To samo godło powinno występować w oddzielnym pliku z danymi o autorze (imię, nazwisko, adres, numer telefonu). Obydwa pliki (w programie Word) należy dołączyć do maila w formie załączników i wysłać na adres: [email protected] W tytule należy wpisać "konkurs jednego wiersza". Na wiersze czekamy do 15 stycznia przyszłego roku.
Wiersze w kat. literackiej będą oceniane przez jury pod przewodnictwem Michała Zabłockiego, krakowskiego poety i prezesa krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Utwory gwarowe będzie oceniać jury pod przewodnictwem dr hab. Anny Mlekodaj, znawczyni poezji gwarowej, wykładowczyni na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
Laureaci otrzymają statuetki autorstwa Joanny Borowicz. Laureat kat. literackiej z osobą towarzyszącą w nagrodę spędzi weekend w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Zwycięzca kat. gwarowej będzie odpoczywał z osobą towarzyszącą nad Bałtykiem. Obydwoje będą mieli też spotkania autorskie w Zakopanem. Najlepsze wiersze zostaną opublikowane w Tygodniku Podhalańskim.
Ogłoszenie wyników nastąpi 24 lutego przyszłego roku, podczas Nocy Poetów w Zakopanem. To impreza, na którą przyjeżdżają poeci z całej Polski (a bywa także, że z zagranicy), żeby podzielić się swoją poezją z innymi.
Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie 24tp.pl

Beata Zalot, Tygodnik Podhalański

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe