Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Spójrz inaczej na klucz do sukcesu

  • 29.11.2017, 11:46 (aktualizacja 29.11.2017 12:54)
Spójrz inaczej na klucz do sukcesu
Mateusz Rymut, uczeń III klasy gimnazjum szkoły w Nagoszynie, zajął II miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu i na tym można by zakończyć suchą informację o wieloletnich przygotowaniach dziecka do takiego sukcesu.


A Mateusz?
Nieprzeciętna wrażliwość, pracowitość i obowiązkowość, życzliwość. Jest uczynny, koleżeński, dojrzały jak na swój wiek, zrównoważony, wie, czego chce i dąży do realizacji celów – mówią koledzy i koleżanki Mateusza. Lubi  czytać, należy do młodzieżowej grupy parafialnej,  jest lektorem i, co najważniejsze, ma WIELKIE SERCE – ocenia jego postawę ks. Piotr Fela.
Podczas ogłoszenia wyników konkursu widziałam najpiękniejszą radość świata, a wierzę w to, że to szczęście jest kluczem do sukcesu, nie zaś sukces kluczem do szczęścia – mówi Diana Wójcik, polonistka Mateusza.
Mateusz wie, że łatwiej dojść do czegoś wielkiego, jeśli wcześniej doszło się do czegoś mniejszego, bo małymi krokami można przebywać wielkie dystanse. Sukces w ogólnopolskim konkursie będzie preludium do jego życiowych zadań.
Szkoła to nie tylko pierwiastki, anafory, logarytmy i daty wydarzeń historycznych, zestawienia, analizy. Zdaniem szkoły jest poprzez wyposażanie dzieci w wiedzę i umiejętności kształtować umysły i serca, o czym doskonale wiedzą nauczyciele z małych szkół. Niestety, żaden egzamin zewnętrzny nie sprawdza wrażliwości, tolerancji, empatii, szacunku do ludzi.
„Sukces Mateusza potwierdza tezę stawianą od wielu lat w mojej szkole w Nagoszynie, miarą sukcesu ucznia nie jest tylko suchy, statystyczny wynik  z egzaminu, sprawdzianu, ale droga, jaką pokonał, aby osiągnąć ten sukces, dlatego mierzenie jedynie niektórych aspektów pracy ucznia poprzez testy jest dla niego krzywdzące – ocenia – mówi dyrektor Renta Gurak.
Mateusz jeszcze nie osiągnął wymarzonej średniej 6,0, ale ma WIELKIE SERCE, nieprzeciętną wrażliwość i jest wytrwały w dążeniu do celu. To właśnie te cechy przyczyniły się do jego sukcesu w ogólnopolskim konkursie.  
Szkoła w Nagoszynie nie bezpodstawnie otrzymała w 2009 roku tytuł Szkoły Wspierającej Ucznia tzn. takiej, która zauważa, rozwija, wskazuje jak osiągnąć najmniejszy sukces – mówi przewodnicząca Rady Rodziców, Lidia Ciurkot

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe