Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Materace dopasowane do potrzeb

  • 4.12.2017, 08:35 (aktualizacja 19.12.2017 08:16)
  • Grupa Tipmedia
Materace dopasowane do potrzeb
Sypialnia to ważna część domu, której aranżacji poświęca się coraz więcej uwagi. Poza względami estetycznymi, pod uwagę należy wziąć także materace. Od ich jakości zależeć będzie bowiem komfort snu, a co za tym idzie także zasoby energetyczne do działania w ciągu dnia. Niniejszy tekst ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie, jakie wybierać materace do sypialni własnej oraz innych członków rodziny.

Tak wiele kryteriów wyboru

Konsumentom zdarza się przez dłuższy czas odwlekać zakup nowego materaca, ponieważ czują się przytłoczeni natłokiem informacji związanej z wyborem konkretnego modelu. Pod uwagę rzeczywiście trzeba wziąć wiele czynników, ale nawet dysponując potrzebną wiedzą, wciąż ma się do dyspozycji różne materace, które spełniają nasze oczekiwania - podkreśla pracownik sklepu z materacami Materace-dla-Ciebie.pl. Bardzo pomocna w wyborze okazuje się rozmowa ze sprzedawcą. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wagi, pozycji spania czy alergii, aby szybko uzyskać listę najbardziej wskazanych rozwiązań. W razie dalszych pytań, przedstawiciele sklepu także chętnie pomogą. I choć niektórzy sprzedawcy oferują nawet trzydzieści dni, a przede wszystkim nocy, na testowanie zakupionego modelu, to jednak fachowo dopasowane materace nie są zwracane. Wręcz przeciwnie, klienci przychodzą po kolejne modele i polecają firmę znajomym.

Materace o różnej twardości

Dobierając materace, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoją wagę. Zwłaszcza paniom konieczność sprawdzania wagowych wskaźników może się nie spodobać. Niemniej jednak bardzo rozsądnie jest to zrobić, ponieważ źle dopasowany pod tym względem materac stanie się źródłem niemałego utrapienia. Otóż modele oznaczone jako H1 wskazane są osobom, ważącym poniżej 60 kilogramów. Po materace H2 powinni sięgać konsumenci o masie ciała wahającej się między 60 a 80 kilogramów. Jeżeli waży się kilka lub kilkanaście kilogramów więcej, producenci zalecają materace oznaczone jako H3, a gdy waga danej osoby przekroczyła 100 kilogramów, to dla jej dobra najlepiej poszukać czegoś w skali H4. Im twardszy materac, tym większe zapewnia oparcie tak kręgom, jak również i mięśniom. Ten zbyt miękki takiego wsparcia nie daje, przez co śpiąca na nim osoba budzi się jeszcze bardziej zmęczona.

Materace na zdrowy sen

Do najbardziej zalecanych współcześnie produktów należą materace wykonane z materiałów antyalergicznych. Różnego rodzaju drobnoustroje potrafią się dać we znaki każdemu, szczególnie jednak uprzykrzają życie alergikom. W przypadku osób podatnych na uczulenia, najlepszym rozwiązaniem często okazują się materace wykonane z tworzyw sztucznych. Takie materiały zapewniają bowiem optymalną cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Z uwagi na zastosowanie sztucznych włókiem drobnoustroje nie rozwijają się w nich, więc nie szkodzą również i zdrowiu użytkowników. Bardzo popularne są obecnie materace lateksowe oraz wykonane z pianki poliuretanowej czy termoelastycznej. To innowacyjne rozwiązania, dzięki którym śpi się przyjemniej i zdrowiej.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe