Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Memoriał Dębickich Mistrzów już w sobotę

  • 7.12.2017, 09:22
Memoriał Dębickich Mistrzów już w sobotę MOSiR
Już w najbliższą sobotę (9 grudnia) w hali sportowej przy ul. Lisa (dawna hala Wisłoki) odbędzie się X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów. Zawody te na stałe wpisały się w kalendarz imprez zapaśniczych w naszym mieście,  a ich celem poza sportową rywalizacją jest przypominanie młodszym pokoleniom sylwetek nieżyjących już, wspaniałych zawodników związanych z Dębicą i Klubem Sportowym Wisłoka. Kazimierz Lipień, Ryszard Świerad i Andrzej Skrzydlewski to nazwiska, które na stałe wpisały się w historię polskich i światowych zapasów.

Najbardziej utytułowany Kazimierz Lipień to mistrz olimpijski z Montrealu '76 oraz brązowy medalista olimpiady w Monachium '72. Dwukrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy, a do tego wielokrotny mistrz Polski z Klubem Sportowym Wisłoka. Wraz z bratem bliźniakiem Józefem stanowili w dużej mierze o potędze dębickiego klubu. Józef Lipień, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z roku 1980, mistrz świata i 8-krotny mistrz Polski będzie honorowym gościem Memoriału i przybliży kibicom niuanse rywalizacji zapaśniczej.
Memoriał rozpocznie się od złożenia wieńców na grobach Dębickich Mistrzów, a od godz. 16:30 rozpocznie się Gala Nadziei Olimpijskich. Na macie rywalizować ze sobą będą zawodnicy z klubów: Wisłoka Dębica, AKS Piotrków Trybunalski, Unia Racibórz, AZS AWF Warszawa, Olimpijczyk Radom, zawodnicy z Myślenic, Pabianic oraz klub zapaśniczy ze Szwecji, mający w swoim składzie zawodników pochodzenia tajlandzkiego i greckiego.
Podczas zawodów organizatorzy przygotowali również niespodzianki od Świętego Mikołaja w postaci prezentów i słodyczy.
Organizatorami wydarzenia są Klub Sportowy Wisłoka, Urząd Miejski w Dębicy, Starostwo Powiatowe oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorem głównym imprezy jest firma Ventor. Galę poprowadzi Łukasz Grygiel.

Informacja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy
 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe