Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Do Krakowa pojedziemy 13 minut szybciej i dalej do Wiednia

  • 7.12.2017, 10:01 (aktualizacja 07.12.2017 10:05)
Do Krakowa pojedziemy 13 minut szybciej i dalej do Wiednia PKP
O 13 minut szybciej pojedziemy od niedzieli 10 grudnia do Krakowa pociągami dalekobieżnymi. Skróci się też czas dojazdu tymi lokalnymi. PKP wprowadza nowy rozkład jazdy. Z przesiadkami będziemy mogli teraz  w kilka godzin dojechać do... Wiednia.

Do stolicy Małopolski pojedziemy szybciej, bo zakończyła się kolejna inwestycja, budowa łącznicy kolejowej w Krakowie. Powstały dwie nowe stacje: Kraków Zabłocie (na linii Przemyśl - Kraków) oraz Kraków Podgórze (Kraków - Zakopane, dawna stacja Kraków Krzemionki). Komfortowe obiekty będą pełniły funkcję centrów przesiadkowych, łączących kolej i komunikację miejską. Na tym pierwszym wysiąść mogą pasażerowie z Dębicy, którzy nie mają potrzeby udawania się do centrum miasta.
Jest też pewne utrudnienie, pociągi z Krakowa do Zakopanego nie będą już jeździł przez stację Kraków Płaszów, aby się do nich przesiąść, trzeba dojechać do stacji Kraków Główny.
Od 10 grudnia podróżni pojadą o kilka lub kilkanaście minut szybciej koleją w relacjach dalekobieżnych: z Krakowa do Przemyśla, Zakopanego i Warszawy. Największe zmiany dotyczą najszybszych pociągów na trasie Kraków – Przemyśl, które pojadą o ok. 13 min szybciej niż dotychczas – to efekt modernizacji i zwiększenia prędkości pociągów na linii.
W rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018 PKP Intercity uruchomi nowe połączenia. Nowe połączenia IC połączą Pomorze i Podkarpacie, wrócą także pociągi do Hrubieszowa i Sandomierza. W relacji Gdynia – Przemyśl pojedzie TLK Małopolska, z Jeleniej Góry do Szczecina IC Barnim, a z Trójmiasta do Rzeszowa pociąg TLK Biebrza.
Nowe połączenie międzynarodowe pojawi się na trasie Katowice – Wiedeń. Podróż potrwa ok. 4,5 godziny.


Na podstawie Informacji prasowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bugi
Bugi 9.02.2018, 19:03
Skrócili czasy przejazdów w rozkładzie jazdy. Ciekawe o ile wzrosną czasy opóźnień pociągów w rzeczywistości.
Gdzie tu korzysci
Gdzie tu korzysci 9.12.2017, 05:05
Czyli sytuacja powroci do poprzedniej. Dzisiaj pociagi w Debicy pojawiaja sie srednio z 10 minutowym opoznieniem. Dalej ulega ono wydluzeniu (wspimniane inwestycje). Wobec tego korzysci to powyzsze zmiany i nowe podstacje w Krk. Moze warto tez wspomniec ze ostatni pociag IC w kierunku Przemysla wyjezdza planowo z Glównego o 23.30. Nastepny okolo 6 rano
Lwowiak
Lwowiak 8.12.2017, 14:13
Po pierwsze - stacja Kraków Zabłocie nie jest nową stacją, istniała ona już przed modernizacją. Po drugie - "Z przesiadkami będziemy mogli teraz w kilka godzin dojechać do... Wiednia." Nie rozumiem tego zdania. Po co ono jest tutaj zamieszczone? Czy wcześniej nie dało rady dojechać z przesiadkami do Wiednia? Oczywiście, że dało radę. Z przesiadką można dojechać pociągiem do Pragi, Berlina itd. To informacja miałaby jakikolwiek sens, gdyby Dębica zyskała bezpośrednie połączenie z Wiedniem. Dlaczego nie wspomnieliście o nowym międzynarodowym połączeniu z Przemyśla nad Morze Czarne? Ta informacja byłaby bardziej interesująca dla czytelników, ponieważ tyczy się naszego województwa.

Pozostałe