Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Idą święta - niezwykła impreza w Straszęcinie

  • 18.12.2017, 12:57 (aktualizacja 18.12.2017 13:03)
Idą święta - niezwykła impreza w Straszęcinie CKiP
Organizatorzy zadbali o moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie „i dla ciała, i dla ducha”. Dzięki zaangażowaniu pań ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Górzanki” z Góry Motycznej, Bobrowskiego Stowarzyszenia Aktywnych „Łączymy Pokolenia”, Stowarzyszenia „Nagoszyn Otwarty na Zmiany”, Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanki” z Woli Wielkiej, Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej, Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów” oraz Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej ze Straszęcina - zostały zaprezentowane przepiękne aranżacje stołów wigilijnych wraz z degustacją potraw świątecznych. Na stołach królowały zarówno dania w wersji tradycyjnej, jak również dania w nowych odsłonach.

Apetyty zaostrzały się podczas występu ponad 80-osobowego chóru, działającego przy Zespole Szkół w Straszęcinie, którego opiekunem i instruktorem jest Grzegorz Stec. Wspólny śpiew podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek przypomniał kolejną świąteczną tradycję. Radość śpiewania wpłynęła na pozytywną energię towarzyszącą imprezie.
Szkoły, osoby prywatne, biblioteki oraz pozostałe stowarzyszenia, działające na terenie gminy wystawiły na swoich stanowiskach arcydzieła rękodzielnictwa. Całe rodziny, dzieci, młodzież wzięły udział w ogłoszonych przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie konkursach: X Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną, XXII Gminnych Eliminacji do Powiatowego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową, Konkursie na ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne, czego wynikiem była zorganizowana podczas imprezy Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych, prezentacja multimedialna z Kartkami Świątecznymi oraz przygotowane zostały prace w Konkursie na Stroik i Ozdobę Bożonarodzeniową. Niespotykane w sklepach wytwory zachwycały pomysłami.
Panie wraz z dziećmi ze świetlic oraz zajęć plastycznych z Woli Wielkiej, Nagoszyna, Wiewiórki i Straszęcina włączyły się w przystrojenie drzewek bożonarodzeniowych w ramach happeningu wieńczącego warsztaty szkółkarskie, organizowane przez adeptów szkółkarstwa w ramach projektu „Jeżeli wyrosło, to będzie rosło” z Działaj Lokalnie.
Najmłodszych uczestników imprezy Święty Mikołaj zaprosił do pamiątkowego zdjęcia, jego Śnieżynki ze Stowarzyszenia „Mój Straszęcin” w Magicznym Kąciku Plastycznym zachęcały do zdobienia bombek według własnego pomysłu.
Organizatorami spotkania byli wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, sołectwo Straszęcin, Zespołu Szkół w Straszęcinie oraz Stowarzyszenia „Mój Straszęcin”.

Na podstawie informacji Gminnego Centrum Kultury i Promocji

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:-)
:-) 19.12.2017, 10:55
Sukces ma wielu ojców :-)
bzik
bzik 18.12.2017, 21:38
To zasługa naszego radnego Andrzeja Wielgosa .Dzięki.Gratuluję.
ana
ana 18.12.2017, 13:38
Pięknie, gratuluję Pani Dyrektor!!! :-)

Pozostałe